Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a leghosszabb, valóban...

Melyik a leghosszabb, valóban rendelhető horgászbot?

Figyelt kérdés

Láttam 10-12 métereset is webáruházban, néhány helyen 14-15 métereset is.


Melyik az amelyik a leghosszabb, és tényleg kapható?


(Nem horgász célra kell).


2023. jan. 29. 23:14
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt láttam weben, hogy a Spiccbot jóval olcsóbb, mint a Rakósbot.

Spiccbotot maximum 14 métereset találtam. Vajon ez lehet a leghosszabb?

2023. jan. 30. 08:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Az extrém hosszú botok versenyzéshez vannak, használható minőségben egy 14,5 méteres rakós ára nm kevés, de nem az volt a kérdés.

A versenyeken 14,5 méter a maximális hossz, de gyártanak rakós botot 16-17 méterest is, csak azokat nem a raktárkészletből teszik a vevő elő, egyedi megrendeléssel vásárolható meg, mondjuk 2-2,5 millióért

Okkal drágább egy rakós, mint a "sima" spiccbot, jó lenne tudni, milyen célra kellene a bot, ha nem horgászni, sanszos, hogy nem érné meg neked.

A bot hosszának növelésével növekszik az az erő, ami csak arra szükséges, hogy a bot a saját tömegét bírja tartani. Egy 10 méteres botot vízszintesen tartva már nem egyenes, parabolisztikusan belóg az eleje, a rakós botok speciális kialakítása miatt ezt a belógást tudják csökkenteni, de pl egy élénkebb szeles időben az is előfordul, hogy tartani sem tudja a pecás a botot, egy rossz mozdulatra meg szét is robban, eltörik... százezres költség lehet a javítása is.

Tehát lényeges lenne, hogy mire kell, mert ha nem horgászatra, lehet arra alkalmas olyan konstrukció, ami horgászatra nem, vagy nem is horgászbot kellene neked. Ezek a hosszú botok sérülékenyek, a hajlítást tűrik, de a több irányú erőhatásra egy pillanat alatt, előjel nélkül, el is törhetnek.

2023. jan. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!