Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Cukk termékek tényleg be válnak?

ESTB kérdése:

Cukk termékek tényleg be válnak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt etetőanyagra, csalira, aromára illetve van különösebben fogósabb (tudom ez sok mindentől függ) ?

2023. márc. 10. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a kérdésed végén is írtad, "ez sok mindentől függ"

Ezer féle csali és etetö anyag gyártó van, ezer és egy féle termékkel,

ezek közül egy a Cukk ami már 30 éve a piacon van.

Természetesen ennyi idő alatt fejlesztett sok mindent új ízek aromák csalik kerültek forgalomba. Hogy mennyire váltak válnak be, ez jó kérdés de szerintem, pont annyira mint más gyártó cuccai! Van olyan víz ahol a cukk üveges csalik, vagy aromák a jók, és van olyan víz ahol nem annyira hozza a halat. Legyen nálad cukk csali vagy etetö is ha horgászol és lehet pont az lesz a nyerő azon a helyen! :))

2023. márc. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

A Cukk évtizedek óta a piacon lévő etetőanyag, és halcsali gyártó cég, és az cáfolhatatlan tény, hogy a termékeivel sok halt sikerült horogra csalni a horgászoknak.

Vagyis arra a kérdésre, hogy "tényleg be válnak?", a válasz egyértelműen igen.


A részleteken lehet elmélkedni, én is sokféle gyártótól vásároltam már csalit, etetőanyagot, és azt kell mondjam, hogy pl a pácolt kukoricák között ár-érték arányban még mindíg a Cukk ez egyik legeredményesebb bolti csali.

És itt jön a de... erről még a Cukk tulajdonosa is nyíltan beszélt egy régi videó felvételen: a számtalan csali variációkat nem a halaknak, hanem a horgászoknak gyártjáh, a halaknak nincs igényük olyan széles választékra, amint amit a horgászok elvárnak.

Kezdetben volt a vanília, ánizs, méz, mostanság más több tucatnyi íz, és színvilágú csalikat igényelnek a horgászok.

Ízről beszélnek, nem csak a Cukk-nál, szinte minden csaligyártó, de valójában a csalik többsége egyszerűen szagosítva van, nincs ízesítve.

Megkóstoltam több gyümölcsös, édes "ízvilágú" kukorica csalit, többségüknek semmi íze nincs, "liszt ízűek"... a halak megeszik, a horgászok többsége meg hiszi, hogy van jelentősége az "ízesítésnek".

Szerintem a szín sok esetben fontosabb.

Ennek a felismerésnek lett a következménye, hogy visszatértem oda, ahonnan évtizedekkel ezelőtt elindultunk.

Nevezetesen, hogy az otthon félkeményre főzött takarmány kukoricát használtam csalinak is... és lássatok csodát, nagyobb halakra szerintem az sokkal eredményesebb csali, mint az üveges kukoricák.

Használok én is pop-up, wafters csalikat is, de ha célzottan pontyokra, amurokra vadászom, 2-3 szem "öreg" kukoricát fűzök fel, szivaccsal kikönnyítve azt.

Ez nem változtat azon, hogy a Cukk is eredményesen használható csalikat, etetőanyagokat gyárt.

Ismerek olyan horgászt, aki évek óta eredményesen horgászik method szereléken felkínált mini hungarocell golyókkal... a halak azt is bekapják, amikor megérzik, hogy az nem ehető, próbálják kiköpni, de akkor már késő.

A különböző kukoricák, mégha liszt ízűek is, ehetőek, megeszi a hal, csak annak kérdéses a jelentősége, hogy barackos, vagy banános.

2023. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a CUKK ízesített kukoricáját. Mindig akad a táskámban. 2éve horgászok, eddig még nem okozott csalódást. Valamilyen szinten igaza van a gyártónak a régi videóban melyet az előttem lévő is példaként felhozott, hogy tényleg inkább a horgászoknak tetszik meg a termék. Viszont nem mehetünk el amellett, hogy amióta hallisztes fehérjedús pelleteket brutál erős ízesítéssel forgalmaznak (pellet boxokra gondolok), nagyon durván leegyszerűsíti a horgászatot. Egyértelműen jobban kapnak rá.
2023. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!