Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder Horgászat?

Feeder Horgászat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Feeder horgászatot kezdtem el nem rég, Method valamint hagyományos etető kosaras módszerrel (30-50gr) bot: Intruder Carp Feeder 360 (60-120gr)

Sokszor, nem akar megfeszülni (meghajolni) a spicc, hol sikerül, hol nem, rosszul tenném le? Vastag a zsínor? Hiába húzok vagy tekerek rá nem segít. Segítséget várok. 22 es fő zsinor valamint 10-15 cm előke. Mi lehet a baj? Mit rontok el? Oktató valamint negatív kommenteket is elfogadok.



2023. márc. 23. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem oktató kommentnek szánom.

Nem értem mi lehet a gond. A kosárból kiázott etetőanyagnál, valamint speckós mederfenéknél( nagyon apró kavicsos, homokos) visszalazulhat a zsinór és ezáltal a spicc. Lehet hogy le van aszfaltozva a tó alja? :) :) Milyen az a mederfenék ahol horgászol , zéró iszap:)?

A bot dobósúly tartománya alatt van a kosarad, de annyira minimálisan, hogy ez nem magyarázza a szerelék folyamatos visszacsúszását. Az általad leírt szerelékednek folyón és tavon is működnie kellene (1- 80 m) között. A botot amit használsz már láttam "munka" közben 2 és 3 spicces verzióját is. A két "lágyabb" spiccnek '1'-'2' enyhe c formában meg kellene hajolnia.

A horgászbot repertoáromból találomra kivettem egy Maver 120gr feedert rákötöttem egy 40 gr végólmot, és próbaképpen elpöttyintettem az udvaron, a frissen nyírt fűben 20 méterre a '2' a spicc gyönyörű ívet ír le.

Összefoglalva: nem értem mi okozza a problémádat. Igazából csak a túlfeszítésre tudok gondolni, de annyira kezdő gondolom nem vagy.

2023. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából változó, nem rég a sajón voltam ugyanezt produkálta, tegnap egy Élmény tavon voltam ahol szintén jelentkezett a probléma, enyhén kavicsos, zéro iszappal, tavaly nyáron viszont szintúgy sajón nem volt probléma vele, bár mondjuk apadt is és sodrás se nagyon volt. Esetleg zsínor csere? Az orsónak mennyire lehet köze hozzá? Van mikor tényleg szép ívet ír le a spicc, de legtöbbször sajnos visszalazul.
2023. márc. 24. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orsónak nem hinném hogy köze lenne ehhez a "jelenséghez". Feederezéshez több félét is használhatsz ( akár pergetőt is) :) Millió típusú orsó van , különféle paraméterekkel amiknek megvan a különböző előnye-hátránya. Dob átmérő, első , hátsófékes,( nyelető, harci, hagyományos stb..),csapágyazottság , áttétel-rotor arány, stb.. .


Ezek fontos paraméterek de csak a dobás távolságát, a fárasztás (élményének) minőségét, az orsó várható élettartamát, megbízhatóságát valamint a bevontatás sebességét, és az orsó terhelhetőségét jelentik kb..


A rotor arányt is jelzik az orsóknál, általában a hajtókar-rotor 1:4.


Ilyen rotoraránynál gondolom nem mozdítasz akkorát a hajtókaron , hogy folyton elrángasd a szerelést a mederfenékről?? ( elég ügyetlennek kellene lenni hozzá) :)


A zsinórod esetében sem látok semmilyen gondot. A "22 es főzsinór"* 0.22( gondolom) :) sem okozhatja szerintem, legyen az monofil vagy fonott (különféle merülésű zsinórok vannak) lényegtelen, egy 0.22 zsinórnak nincs akkora súlya a vízben akár 100 m távolságnál sem, hogy egy 50-60 gr súlyt folyton elhúzzon( kosár+ etetőanyag) :)


Nem viccből írtad ki ezt a kérdést? Csak azért kérdezem mert az általad leírt szerelésnek tökéletesen kellene működnie.

Method, rakéta, hagyományos, körmös, zárt , bordás, végólmos zárt, stb..

ha az összsúly (kosár+ etetőanyag) megvan 50-60 gr akkor annak a szereléknek a leírt bot típusnál is minimum 30 percig stabilan kellene állnia a mederfenéken. A spiccnek pedig jelzésre alkalmas állapotban kellene görbülnie.

Nem tudom mit javasoljak. Esetleg vált 0.22 fonottra és növeld a kosár+ etető 10 grammokkal, a bot és a fonott is bírni fogja akár 90 gr-ig is.

Furcsa egy jelenséget írtál le , ha igaz. :) Azt a cumót amit használsz gyerek horgászok is gond nélkül beállítják.

Sok szerencsét, jó fogást! Már tombol a szezon. :)

2023. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy igaz!:) Sajnos nem viccelek, megpróbálok nagyobb kosarat venni hátha orvosolja a problémát az orsón meg mindig finomat állítok, nem szoktam erőteljesen tekerni, Vasárnap ismét megyek, remélem sikerül beállítanom:) hálásan köszönöm a válaszaid! Sok szép halat és élményeket kívánok!:)
2023. márc. 24. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen feeder botom, és a nevében is benne van a "Carp", illetve a dobósúlya is árulkodik róla, ez egy kifejezetten szigorú, nagyobb pontyokra, amurokra méretezett bot, állóvízben, kemény aljzaton az említett kosár mérete egyszerűen kevés hozzá, ha a kosár könnyen el tud mozdulni, kiegyenesedik a bot, ennek a szériának a spicce sem mondható ultra érzékenynek.

Ezen a fonott főzsinór sem fog segíteni, ha könnyű a kosár, a fonottal még könnyebben bemozdul.

Pláne nincs értelme 22-es fonottat telibe rátenni, az gyakorlott pecásnak is fölösleges, és mivel te még most tanulsz, több hátránya lenne a fonottnak, mint a monofilnak (zéró nyúlás miatt megterheli a botot, orsót, tönkre is tudja tenni azokat)

Iszapos talajon a kosár "beleül" az iszapba, ezért ott elég a kisebb méret, folyón pedig a sodrás tud ráfeszíteni a zsinórra, ezért nem egyenesedett ki ott a bot.

Ez nem egy finomszerelékes pecához való bot, és pl csatornán horgászom vele, ahol iszap van, de ott is kevés a 30 grammos kosár. Az 1-2 kilogrammos halak fárasztása sem nagy élmény egy ilyen kemény bottal, de volt szerencsém néhány 5-8-10 kilós halat megakasztani vele, és ott viszont kellett az erős bot, mert hínár, töklevés, sulyom is van a közelben.

2023. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a legerősebb feeder botom 180g-s, gyönyörűen lejelzi a gébet, de a snecit is 30-40 méterről, 33-as monofil főzsinórral.

A bedobás technikáját kellene finomítani szerintem.

Úgy szoktam, hogy akármilyen ívben is dobom be a szereléket, amikor becsapódik, feszesre tekerem a zsinórt. De úgy, hogy ha közel vagyok a parthoz, még bele is rakom a spiccet, hagy süllyedjen a zsinór. Utána a botot óvatosan ráteszem a villára és ha kell finoman rátekerek az orsóra.

Akkor szokott visszalazulni a spicc, ha erőst hullámzik, vagy kicsi kosárral vagyok. A keszegezéshez is min. 30g-s kosarat használok.

A methodnál nem is kell igazán meggörbíteni a spiccet, csak nagyjából legyen feszes. Húzogatni az aljzaton meg egyáltalán nem szabad, főleg ha iszapos.

2023. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az intruder carp feeder egy belépő szintű, alacsony minőségű bot. Spicc is karbon, úgyhogy gondolom a "finomabb" spicc is legalább 2 OZ, míg az erősebbel gondolom le lehet verni a cseresznyét a fáról... Sajnos az ilyen minsőgégű botokkal a finomszerelékes horgászatot el kell felejteni, egy 30 grammos flat method kosár maximum taknyos iszapban áll meg úgy, hogy hajlik a botspicc.


Vagy próbálkozz nagyobb kosarakkal (50-60 grammossal) vagy próbálj ki egy jobb minőségű botot, finomabb spiccel.

Az alacsonyabb dobósúlytól nem kell félni, a közkeletű hiedelemmel ellentétben nem a dobósúlytól függ, hogy mekkora halat lehet vele kifárasztani (pl. komolyabb 40 grammos dobósúlyo harcsa pergető bokottal ki lehet tépni egy 50 kilós dögöt is, én is fogtam már 50 gr-os feederrel 20 kilós pontyot). A lágyabb bottal mindig jobb a kapásérzékelés (tipikusan az igazán érzékeny spiccek üvegszálak nem karbon, 0.5 - 0.75 oz), ezek valók 20-30 grammos kosarakhoz. A 120 grammos dióverőhöz meg az 50-80 grammos kosarak.

2023. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!