Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Adott egy 10 évnél idősebb...

Adott egy 10 évnél idősebb gyermek, aki horgászni szeretne.Ki van váltva a fogási napló és így el tud menni magántavakra. De mi van akkor, ha más tavakra szeretne menni, nem feltétlen magántavakra. Akkor neki kell állami horgászvizsga?

Figyelt kérdés
Vagy csak egy napijegy és a fogási napló kell. A vizsgát úgy tudom más nevén IFI-nek hívják. Tavak, mint például szanki horgásztó, kiskunhalasi Ezüst-tó horgászcentrum. Javítsatok ki ha tévedek, sajnos nem vagyok elég tájékozott evvel kapcsolatban.

2023. ápr. 12. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

10 évnél idösebb de mennyivel?

Gyermek horgász az a személy, aki 3. életévét már betöltötte, de az adott év december 31-ig nem tölti be a 15. életévét. Abban az évben, amelyben 15 éves lesz, ifjúsági horgászként, eredményes horgászvizsgát követően horgászhat tovább.

Fontos tudni, hogy a gyermekhorgász, csak felnőtt felügyelete mellett horgászhat, egy bottal, botonként egy darab, maximum három ágú horoggal, továbbá a megtartható zsákmány mennyisége is korlátozva van.

2023. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
10 évnél idősebb és még nem kötelező az állami horgászvizsga. Tehát pl.: 12. Hozzá kell tenni, hogy a felnőttnek nincs állami engedélye, csak a felügyeletet tudja nyújtani. És így tud-e horgászni a fenn leírt tavakon?
2023. ápr. 12. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd át a fogási naplót, ami egyben az állami horgászjegy is.

Fel vannak sorolva azok a MOHOSZ vizek, ahol horgászhat plusz napijegy váltása nélkül.

2023. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felnőtt felügyelet kötelező - de a felnőttnek nem kötelező, hogy legyen bármije, ha nincs horgászvizsgája, engedélye, állami jegye, területi jegye, stb... mind nem számít amíg ő maga nem horgászik.
2023. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem, akkor lehet a fent leírt dolgok alapján: egy fogási naplóval és egy területi jeggyel (vagy ha nem kell anélkül) horgászni pl.: Szankon, Pálmonostorán? Mert erre nem kaptam választ sajnos :(
2023. ápr. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!