Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A Dunán patak torkolatnál...

A Dunán patak torkolatnál érdemes-e úszóval horgászni?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem a Duna mellé. Elég nagy a sodrás. Viszont van egy patak, aminek van egy tölcsér szerű torkolata. A tölcsér egy beugrót képez a partba 15m széles és kb. ennyire is nyúlik be. A patak normál nyári időben inkább csak csordogál,szóval a beugróban nincs nagyon nagy sodrás. A víz elég tiszta, és nem nagyon mély, olyan 1m...1.5m lehet. A közepén talán több, azt nem tudom. Érdemes-e ilyen helyen úszóval csontival horgászni?

2023. júl. 16. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Először etetéssel próbáld odacsalogatni, és odaszoktatni a folyóvízi növényevő halakat. Ez lehet akár hosszú idő is. Több hét. Ha sikerül, később megjelennek a ragadozók is.
2023. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár a mélység nem igazán ideális, etetéssel érhetsz el sikereket.
2023. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel ez a beugró a lakásomtól pár perc sétára van, megpróbálkozok az etetéssel. Köszönöm a válaszokat. Illetve annyit kérdeznék még, hogy mélyebb víz, mondjuk 2-3 méteres jobb lenne? (Bár ez inkább ilyen elméleti kérdés, mert a hely adott, és attól, hogy itt kérdezek, nem lesz mélyebb.)
2023. júl. 16. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
2 - 2,5 m. feltétlenül jobb lenne, de hát neked itt kell boldogulnod. Sok sikert kívánok.
2023. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Járnak oda mások horgászni?

A vízbefolyások alapvetően pozitív hatással vannak a halakra ha a befolyó víz nem visz be riasztó hatású szennyezéseket, viszont a Dunán a méteres víz nem igazán ideális, főleg nappal, tiszta átlátszó víz esetében, és ha még a nap is süt, a halak nem biztos, hogy ott tartózkodnak.

Ki kell próbálni, de ha a Dunán szeretnél horgászni, el kell fogadni, hogy az folyó, a sodrás is hozzá tartozik a dunai pecához, és felfedezni az igéretes helyeket.

A befolyó is az, csak a víz mélysége miatt kérdőjeles (feltételezve, hogy a befolyó víz minőségével nincs gond)

2023. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 köszi neked is a választ. Azt hiszem járnak, majd igyekszem úgy horgászni/etetni, hogy ne rontsam el az ő szórakozásukat se. De augusztustól lesz több időm, akkor meglátom.
2023. júl. 18. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos, eljött az augusztus. Mik a tapasztalataid?
2023. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyik hajnalban lementem pergetni, de pont az árhullámban, nem volt kapás. Fogalmam nem volt, az áradás hogyan hat a halakra, korábban csak a Tisza tavon horgásztam.

Viszont találkoztam majdnem szelíd hóddal, meg egy csapat nagy bukóval, szóval a környezet tetszett, fogok én még itt horgászni.

2023. aug. 12. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!