Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell eredményesen...

Hogyan kell eredményesen horgászni a tisza tavon?

Figyelt kérdés
Most horgászom először a tisza tavi de valami borzalom ez a víz,horgászhatatlan....a sulyom rá rakódik a zsinorra kapás sincs,mintha hal nem lenne benne. Hogy lehet ekkorát csalódni egy ilyen vízben? Pedig olyan mint egy halastó. Más hogyan horgászik itt? Nekem ez nagyobb csalódás mint bármelyik nőben csalódtam.
2023. aug. 23. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Úgy, hogy megkeresed a tiszta helyet, ahol nincs annyi vizinövény, ahol nincs méteres iszap. Ez partról elég nehézkes, a poroszlói medencében lehetetlen kb.


A tisza tó az ország legnehezebb vadvize minden kétséget kizárólag. Viszont van benne hal bőven, pont azért, mert nehéz víz. Csak nagyon nehéz megfogni.

2023. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Hatalmas terület, ahol helyismeret, vagy másik horgász segítsége nélkül nagyon el lehet veszni.

Több hektáros területek vannak, ahol nem érdemes horgászni, ami évszakonként, és vízállástól függően is változhat.

Egyszerűen nem jó helyen vagy, a leírásod alapján.

2023. aug. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig az Abádszalóki medencében probálkoztam partról. De rengeteg a vizinövény mindenhol.
2023. aug. 24. 04:25
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

#3

Pro tipp:

Akkor próbálkozz máshol.

2023. aug. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nagy vizek átka. Ha nincs csónakod, meg esetleg halradar, akkor nehéz helyzetben vagy. Ilyen nagy állóvízen partról nagyon nehéz bevonzani a halat, mert nagy a víztömeg. Ki kell nézni egy jó helyet és keményen megetetni szemes anyaggal, de elképzelhető, hogy ez sem hoz biztos sikert. Próbálj inkább keszegezni, azt relatíve könnyű fogni mindenütt. Ősszel rablóhalat is viszonylag könnyű fogni még ilyen helyen is. Gondolom pontyozol, azt sajnos ilyen helyeken nehéz fogni.
2023. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,partról horgászom method módszerrel. Eddig csak keszeg,kárászt sikerült fogni. Lehetséges hogy a pontyok bent vannak nagyon,nem tudom meghorgászni a benti távot.
2023. szept. 4. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahol darabosabb keszeget, kárászt tudsz fogni, ott jó eséllyel van ponty is.

Arra is megvan az esély, hogy pont a methodozás miatt nem fogtál pontyot.

Az apró csalit bekapja a kisebb hal, a Tiszató nem "kocka tó", természetes víz, ahol a nagyobb halakra azért várni kell, olykor nem is keveset, és ha apró méretű csalival fogod a keszeget, kárászt, csobogsz, lehet oda se megy az óvatosabb hal.

Természetes vizeken, pontyra, amurra még mindíg az "öreg kukorica" vált be a legjobban nekem.

Horgászom én is methoddal, de arra jellemzően a keszeg, kárász jön, ha célzottan nagyobb halat akarok fogni, akkor a félkeményre főzött kukorica a nyerő nálam.

Azzal etetek, és a 6-os, esetleg 4-es méretű horogra hajszálelőkén, vagy stonfón 2 szemet felfűzve horgászom.

Szelektál, de azt is felveheti a keszeg, kárász, és az 5 kiló fölötti pontyok többségét azzal fogtam.

Nem a Tiszatóból, egy csatornából, ahol szintén sok a sulyom, vizitök, hínár, és realtíve nincs sok hal, kell türelem is kivárni a jó halat.

A Tiszatóban még komplikáltabb a helyzet, mert ott a halaknak is hatalmas a mozgásterük, de ilyenkor még kint vannak a sekélyebb részeken is, ha az nem oxigénhiányos.

Majd késő ősszel jön az újabb dilemma, hol vannak mélyebb vizek...

2023. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a hetes mondja, ilyen helyeken türelem kell. Lehet, hogy egy napos horgászat alatt nem lesz egyáltalán ponty. Sokat kell kijárni, ki kell böjtölni a halat. Ha kint vagy sokat, akkor előbb-utóbb bejön. Meg lehet próbálni azt, hogy etetőrakétával etetsz szemessel nagyjából mindig ugyanoda és oda is dobsz be. Etetőanyag nem kell, mert az az apró halat vonzza,, ahogy a hetes írta, csak szemes anyag, kukorica és a horogra is kukorica félkeményre főzve, esetleg ízesítve valamilyen aromával vagy sima vaníliás cukorral, esetleg erjesztve.
2023. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megpróbálom amiket írtatok
2023. szept. 4. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!