Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Új sulit kezdtem és úszni...

Új sulit kezdtem és úszni járunk az osztállyal, de szégyenlős vagyok. Mit tegyek ennek ellénre?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 9. osztályt és eléggé szégyenlős lettem. 30-an vagyunk fiúk és egyszerre öltözünk át egy elég kis helyen olykor a terem közepén és még a felmelleti öltözés sem opció általában. Év végéig fogunk úszni. Esetleg valakinek van tanácsa, hogyan küzdjem le? Vagy csak az új társaság miatt van?

2023. szept. 26. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az általános iskolai osztálytársaid előtt is szégyenlős voltál, akkor nem az új társaság miatt van. Próbálj meg nem arra koncentrálni, hogy két pillanatig anyaszült meztelenül láthatnak a többiek, amíg átveszed az úszónadrágodat, illetve az alsót! Egy idő után úgyis megszokod majd a helyzetet és magasról letojod az egészet. 😊 🤘
2023. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 általánosban nem úsztunk sosem, de egyedül jártam úszni így meglepett ez.Köszi a válaszod.
2023. szept. 26. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél többször fogsz átöltözni más srácok ls férfiak előtt, annál kevésbé fogsz befeszülni ezen a dolgon.

Öltözés közben gondolj pl. a fizika vagy kémia házi feladatokra, vagy olyasvalami dolgokra, amik szinte teljesen elvonják a figyelmed arra az időre.

Az egyik ilyen szégyellős haveromnak azt tanácsolták anno, hogy az öltözőben és a zuhanyzóban mindig énekeljen, és azóta is ezzel idegesít, hogy iszonyatosan hamisan, és szinte teli torokból énekel :D

Neked ezért nem javaslom ezt a módszert :))

2023. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Le kell tojni

Idővel hozzászoksz majd és természetes lesz

Mind a 30 osztálytársadnak ugyan az van a lába közt senkit nem fog érdekelni

2023. szept. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

kezeld a legtermészetesebben és egy idő után észre se veszed.

van olyan haverom, aki ezzel már odáig jutott, hogy egy szál farokban képes fél órát nyomni a szöveget a bnőjéről, a kocsijáról meg bármiről, és észre se veszi, hogy nincs rajta ruha.

2023. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak fogd magad és minden szégyenlősség nélkül öltözz át.

Mindenkinek ugyan az lóg a lába között, úgy se áll senkinek, úgyhogy senki nem tudja, hogy kinek mekkora. Lankadtan meg mindegy mekkora.

2023. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ez tévedés, mert mindenkinek másmilyen van a lába között, és sokszor éppen ezért lesz gátlásos valaki, mert másokat látván kialakulhat benne az önbizalom hiánya (pl. kicsinek gondolja a sajátját másokéhoz képest). Ezen a dolgon kell túllépni, de ettől sokkal jobb az, ha valaki alapból szereti a saját testét, és elégedett azzal. Az ilyen embereknek nem okoz gondot egy átöltözés vagy zuhanyzás együtt a saját nemű társaival.

Az emberi psziché hibás működése okozza az ilyen problémákat, de ezek korrigálhatóak.

2023. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Told le a gatyát, ne parázz! Fiúk vagytok, ráadásul osztálytársak, egy korosztály! Semmi nincs abban, ha egy fiú öltözőben/zuhanyzóban meztelen látjátok egymást! Légy férfi, viselkedj természetesen! Azt fogják cikizni, akin látszik hogy anyámasszony katonája!

Hidd el, tapasztalatból mondom.

Már most mondom, hogy fogsz látni kisebbet-nagyobbat, de nyugalmi állapotban nincs jelentősége. A lankadtan nagyobb lehet pont akkora, mint akinek alapba kisebb. Nem egyforma mértékben nőnek meg merevedéskor a fütykösök. Magyarul az öltözőben nem fog kiderülni jó esetben hogy kinek mekkora valójában. Emiatt hülye aki beszól a másikra bármit. Aztán lesz akinek szőrös, lesz akinek borotvált, lesz akinek fitymás, lesz aki metélt esetleg. Mindenki olyan amilyen. De szégyelnie senkinek se kell! Neked sem! Akármilyen! De ha most, fiatalon nem lépsz túl ezen a dolgon, később, felnőttként is gátlásos maradsz! Fogd fel természetesnek, illetve jó dolognak, mert valahol egészséges is, hogy kamaszkorban látjátok egymás testét meztelen, és van viszonyítási alapotok saját testetekhez képest azonos korosztályúéval összehasonlítva.

Bizalom és összetartás alakul ki a fiúk közt, összekovácsolja a bandát, hidd el! A végén nevetni fogsz magadon ha visszagondolsz, hogy szégyellős voltál eleinte!

Sok sikert!

2023. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
83%

Gondolj arra, hogy valószínűleg mindenki hasonlóan érez ezzel kapcsolatban, mint te.

Nyugodtan öltözz és mosakodj! Erre van az öltöző. Ha a körülményekhez képest igyekszel természetesen viselkedni, nem lesz semmi gond! Ha szégyenlős vagy, nem lesz a napod fénypontja, de meg fogod szokni pár alkalom után.

2023. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen a többség szégyenlős, de ha nem parázol és semlegesen állsz hozzá, a kutyát se fogja érdekelni. tapasztalat.

nálunk is emlékszem mikor én voltam kb 15, mindenki játszotta a szégyenlőst, egyedül én voltam úgy vele h nem érdekel, mert én előtte is jártam több helyre edzésre és megszoktam, na aztán ahogy én elkezdtem elsőnek, a többi is rögtön felbátorodott és ők is tusoltak akkor nyugodtan. úgy látszik, csak valakinek el kell kezdenie és ha látják, h nincs benne semmi extra, akkor a többi is lazán kezeli.

2023. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!