Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért nem kedvelik az emberek...

Miért nem kedvelik az emberek Döme Gábort?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt véleményeket egyesektől, és valahogy a legtöbben rossz véleménnyel vannak róla azt tapasztaltam. Én mondjuk megnéztem a videóit, szerintem nincs semmi gond az emberrel, meg végülis hasznos dolgokat lehet tanulni tőle ingyen. Azt is hallottam, hogy a termékei nem minőségesek, vagy ami igen az más gyártó licensze és csak át van címkézve. Erről nem sok mindent tudok, meg nem is próbálgattam még a felszereléseiket, de ugye ezt sem kötelező megvenni igazából senkinek, ezért felesleges szidni az embert.

Amúgy nem ismerem az embert, mielőtt valaki azt hinné nem vagyok pártatlan úgymond, csak a helyzetet akartam megérteni.


2023. szept. 26. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én senkit sem ismerek aki ne kedvelné.Szerintem minden horgász használ valamilyen haldorádós cuccot.Mondjuk az is tény hogy elég drága márka.Az is tény,hogy a Döme márkaneves orsókat,botokat a Nevis gyártja.Vagyis előfordulhat,hogy ugyanazt az orsót olcsóbban megkapod ha nevis van rajta,mintha Döme.
2023. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A többi márka is így csinálja, hogy licenszeli pár nagyobb gyártó termékét? Ezt sose tudtam elképzelni, hogy most akarok orsót árulni, akkor csináljak rá egy gyárat, ami alkalmas üzemileg gyártani őket?
2023. szept. 26. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan terület van,ahol ugyanazt a terméket többféle néven forgalmazzák:mosópor élelmiszer,műszaki cikk-a hipermarketek saját márkás termékei mind ilyenek.Ha van egy elképzelésed egy új orsóról,több lehetőség is van:a semmiből,nulláról felépítesz egy gyárat,belefektetsz 100 milliókat,marketing,reklám,évtizedek amíg esetleg megtérül.Vagy elmész a tervekkel egy ismert gyártóhoz és próbálsz megegyezni velük.Pl eladod nekik a gyártási jogot,és részesedést kapsz,vagy mondhatják azt hogy legyártják két színben,a piroson a te neved lesz,a kéken meg az ő márkanevük.
2023. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos, én sem kedvelem.

Nem volt ez mindíg így, valamikor szimpatikus, bár mindíg is furcsa figura volt.

Miért alakult ez így?


Volt valamikor a vizpatr.hu horgászportál, talán Zákonyi Botond volt ott a "főnök", de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ott alakult ki a hazai horgászok első komoly internetes összeverbuválódása.

Írások, riportok, információk.

Nem volt webes áruház, nem kötődött egyik márkához sem.

Ezt a portált vették át Döméek, amivel semmi gond, az évek alatt sokat fejlődött, javult.

A haldorado.hu lett a magyar horgászok legnagyobb internetes portálja, ahol színvonalas fórumokon, szabadon lehetett csevegni, sok ismeretterjesztő információ megjelent ott. Nagyon sok szakíró is aktívan fórumozó többeknek saját topikja volt, kérdezni lehetett, válaszoltak.

Ez a szabad világ addig tartott, amíg csak információs portál volt a haldorado.

Az már addig is látványos volt, hogy Döme körül milyen személyi kultusz kezd kialakulni, de az áruház beindulása után a moderálások stílusa is megváltozott.

Az már nem szabad eszmecsere, amikor azért töröltek hozzászólást, mert valaki egy olyan terméket ajánlott, amiben Dömének nem volt érdekeltsége, vagy kulturáltan, dekifogása volt pl a Nevis orsók működésével, stb.

Nagyon sok, régebben cikkeket író eltűnt, de még a komment zónából is, Döme kommentjeiből viszont egyre inkább átjött az arrogancia.

Így derült ki az is, hogy pl Polyák Csabával is össze rúgták a port (gondolom azóta kibékültek, de ez csak tipp)

A lényeg, hogy a haldorado, mint színvonalas információs portál megszűnt, webáruház lett belőle, ami nem lenne gond, csak láttam, hogyan zajlott, hogyan vertek szét egy sokkal szélesebb látókörű közösséget, megszüntetve még a fórumozás lehetőségét is.

Dömének, a haldoradonak sok rajongója van, és sokan valóban nem kedvelik.

Tett is érte, mind a két oldal irányába.

Ezt le is írta az egyik szintén kitiltott, egykori cikkeket is író: a máz mögött egy kíméletlen üzletember van, aki nem tűri a konkurenciát.

A haldoradó cuccok amúgy nem lennének rosszak csakhogy túl is vannak árazva, és ma már vannak ár-érték arányban jobbak, kisebb reklámmal.

2023. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írták, a horgászat is üzlet lett. Ez már nem a 70'-es évek, hogy kimentél egy mogyorófa vesszővel vagy bambusz bottal, a helyi sportszerben meg volt maximum két-háromféle zsinór meg egy pár darab horog, talán ólmok meg egy úszó.

Én megnéztem kezdőként pár filmjét, lehetett belőle tanulni, de nyilván azok is arra szolgálnak elsősorban, hogy bemutassa milyen jók a csalijai, etetőanyagai, botjai, orsói, stb.

2023. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az üzleti résszel semmi gond, az a nem mindegy, hogy azt hogyan viszi bele az illető a megjelenítéseibe, hogyan adja el magát, és azzal a termékeit.

Döme szerintem azzal vágta ketté a horgásztársadalomban a megítélését, hogy igaz már régen, de látványosan verekedett, ami főleg az idősebb horgászokban hagyott nyomot, a mostani tizen, huszon évesek azt már nem ismerik, valószínű, hogy náluk nagyobb is a népszerűsége.

Ha az üzleti részt nézzük, valószínűleg Walter Tamás is egy farkas a piacon, de ő ezt soha nem vitte ki a közösség elé, nem mellesleg neki nem csak a Kárpát-medencében ismerik a nevét.

Sok horgász videót megnézek, az ízlések is különbözőek, de nekem sokkal jobban bejön Szilvási Szilárd, Erdei Attila, Kálló Kornél, Polyák Csaba, vagy a pergetős témában Lukácsi Béla, vagy Kecskés Viktor stílusa.

Ők is promóznak, de számomra ők nem tolakodóak (mások számára, lehet, hogy igen)

2023. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom ez a "szabad szólásos" (vagy csak szabadabb mint a haldorádó) fórumos horgászoldal egy piaci rés, mert ezt már máshol is olvastam negatívumként :)
2023. szept. 27. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó volt, de elmúlt, és azóta megváltozott az internetes világ.

A

Ma már a facebook csoportok vannak, és a YouTube.

Ma már nem lehetne újra építeni a régi módon egy horgász portált, nem az a baj, hogy megszűnt, de ahogyan, az diktatórikus volt.

2023. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt nem kedvelik benne, hogy nem értik, ő egy üzletember és nem azért csinál filmeket, hogy szórakoztassa magát, hanem azért, hogy image-t és márkát építsen.


Igen, nem ritkán túltolja a reklámot a filmjeiben, ezt lehet a helyén kezelni és lehet ellenszenvesnek tartani, de ő ebből él.


"A többi márka is így csinálja, hogy licenszeli pár nagyobb gyártó termékét?"

A "márkák" 99%-a így csinálja, ez teljesen bevett szokás és nem kell felróni neki. Elenyészően kevés márka van ami akkora volument tud eladni, hogy saját gyára legyen (de vélhetően még akkor sem mindig érné meg). Ezért egyszerűen bérgyártatnak botot, orsót, zsinórt... Pl. egy bot esetében kiválasztják a kész blankot az elérhetőek közül és utána a könnyen variálható dolgokkal (gyűrűk mérete, minősége, elhelyezése, markolat, festés, stb..) játszanak. Orsokónál ugyan ez a helyzet, fő szerkezet ugyan az, de lehet benne másfajta / más minőségű csapágy, jobb anyagminőségű hajtókar, stb... Ezek mind hozzájárulhatnak akár pozitiv akár negativ irányba a minőséghez. Ezért az sem igaz, hogy a Döme = Nevis. Sok cuccukat a nevissel együtt szerzik be, van, ami tök ugyan az más csomagban, de van amin minimális változtatások vannak, ami adott esetben számíthat.

2023. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert két fillérért a saját sz..át megenné, mert lerombolta a hazai online horgász közösséget, mert mindenhol a túlárazott kínai nevis sz.rokat próbálja elsózni. Visszataszító féreg.
2023. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!