Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen bottal, szerelékkel...

Milyen bottal, szerelékkel lehet 100m felett dobni?

Figyelt kérdés

Vettem egy 3,6 os feeder botot, 90g dobósúly, meg egy 3,9-es feedert, 100-150g dobósúllyal.

70-90g-os súlyokkal, plusz feeder kosárral vagy pva zacskóba töltött etetővel, bojlival próbálok épp horgászni, de szerintem max 50-60m-t ha dobhatok, nem megy messzebb.


A felszerelésem gyenge, vagy nálam a hiba?


Próbáltam nagyobb súllyal, de beszakadt sajnos dobás közben.

A sima 45g-os feeder kosár sem megy messzebb.


Ha erősebben rántok a boton, törik a spiccem, egy már kuka, pedig minőségi, hypernova carbon, a hosszabb pedig benzár mix concord.


máj. 25. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

90 grammos dobósúllyal nem is fogsz de szerintem feeder bottal is nehéz főleg kosárral.

Lehet method botot kellett volna venni.De legalább 180 gr dobósúly fölött.

máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor a dobósúly kevés? Gondolkoztam bojlis boton, 380g dobósúly, orsóm lenne rá.
máj. 25. 14:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja nem, a bot súlya annyi, 3,25lbs a dobósúly. Ezzel mennyit lehet dobni?
máj. 25. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Az extra hosszú dobásokhoz nem csak a bot fontos, hanem az orsó dobjának mérete, a zsinór vastagsága és a dobótechnika is.

Sokat segít, ha az orsó dob extra méretű, a zsinór pedig minél vékonyabb, az extra erőhatás miatt kell a dobóelőke, a biztonság miatt a bobókesztyű.

A tanulásnak van folyamata is, a tapasztalt távdobó horgászok sem dobáltak azonnal +100 méterre.

máj. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4-es mondja, a dob csak egy eleme a felszerelésnek. Eleve ha 100+ métereket szeretnél dobni akkor az orsó közel olyan fontos, mint a bot, illetve vékonyabb zsinónr sokkal messzebb dobható. Na meg a dobótechnika. Akinek nem jó a technikája az semmilyen bottal nem dob 100 métereket.


Elsődlegesen ha 100 méteres dobás a cél akkor vagy valami durunk 420-as feedert keress min. 150 gr dobósúllyal vagy egy bojlis botot, 3.25-3.5 librásat. Amíg nem igazán jó a technikád addig a bojlis bottal nagyobbat fogsz dobni.


Elsőre amit javaslok gyakorláshoz:

- 420-as feeder bot lehetőleg nagy keverőgyűrűkkel és 150 gr körli dobósúllyal. Ehhez egy 5000-es méretű távdobó orsó, 20-as monofil zsinór dobóelőkével és 60-70 grammos method kosár.


vagy


- 390-es bojlis bot 3.5 lbs min 50-es keverő gyűrűvel, erre mehet akár 8 vagy 10.000-es méretű távdobó orsó is, erre is 20-as monofil dobóelőkével és távdobó ólom (szivar forma).


És így gyakorolj, akár üresen a mezőn. Nem fog elsőre menni de ha eleget gyakorolsz össze fog jönni.


A PVA bag nagyon rosszul repül, ha ólommal vagy method kosárral megdobod a 100 métert, a PVA bag ugyan azzal a cuccal talán 70-et fog menni.

máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dobástávolságot sok minden befolyásolja:

- bot hossza

- dobott cucc alakja, tömege

- zsinórvastagság

- orsó dobkerülete és kiképzése

- a te magasságod a víztől számítva, ezt pl sokan alul értékelik de többet számít mint a bot hossza.

- dobási technika

- szélirány


Én simán eldobok 80-90 métert a 3 méteres Zenaq heavy pergető botommal 20 ezres orsóval 0,42-es fonott zsinórral, meg egy 130 grammos stickbaittel.

máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!