Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a víziszonyt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
nem lehet
2011. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Honnan ez a biztos válasz?
2011. febr. 8. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten le lehet!
2011. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pszichoterápiával.
2011. febr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
beleugrasz a vízbe.
2011. febr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
menj el a barátaiddal együtt egy olyan helyre ahol nem tudsz elsüllyedni(uszoda élményfürdő stb.), legyél velük és akkor ha bármi gond van ők ott lesznek és ha még így sem mersz belemenni akkor szerintem reménytelen
2011. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
meg kell tanulni uszni...
2011. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A víz oszonyt úgy tudod leküzdeni hogy szembe nézel a félelmeiddel.Ezt csak úgy tudod megtenni,ha tényleg meg tanulsz úszni és irány a mély víz.Nekem is víz iszonyom volt.Rettegtem a mély víztől sokszor álmodtam azzal hogy megfulladok.Ha már a mellkasomig ért a víz,be pánikoltam..Ám végül rá szántam magam,el mentem a strandra ahol volt egy olyan medence ami folyamatosan egyre mélyebb .Az elején csak térdig ér,a végén pedig már több mint 2 méter..És el határoztam hogy egyre belyebb és belyebb fogok menni.És sikerült,majd mikor oda értem a végére eléggé féltem kapálóztam 1000-el nehogy csak egy pillanatra is a fejem a víz alá kerüljön mert végem lesz.


Ez után lényegében a víz iszony ezen részét,vagyis a mélységtől való félelmet kellett leküzdenem.

Fogtam magam,le engedtem magam a medence aljára,felnyújtottam a karom és éreztem hogy a kezem teteje kint van a vízből.Elrugazkodtam és láttam hogy nem olyan nehéz a felszinre kerülni,sőt ha elég erősen rugazkodok el még a medence peremét is elérem ahol meg kapaszkodhatok...


Ez után vég érvényesen el múlt a víz iszonyom a mélységtől való félelemmel együtt.


Persze ehhez elengedhetetlen volt az hogy az alapvetően megtanultam úszni és a nyugalmam megtartottam.


Mást nem tudsz tenni.Járhatsz pszichológus hoz meg minden,de a legjobb megoldás ha saját magad tapasztalod a mély vizet és nem valaki más magyarázza be neked.

2011. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"02-24 09:18"


En nem viccbol mondtam, hogy meg kell tanulni uszni.

Amikor en valamitol parazok, akkor megnezem, hogy hogyan tudok vedekezni ellene. Amint megtanultam vedekezni ellene, akkor mar nem is kelt negativ feszultseget bennem.


Ezert aki fel a viztol, az tanuljon meg uszni.


Feltem attol, hogy megvernek utcan, ezert elmentem boxolni. Feltem hogy kirugnak a vizsgan, azert leultem tanulni.


Nem bonyolult, csak csinalni kell.

2011. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!