Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a sporttal kapcsolatos félelmeimet?

Figyelt kérdés
8.-as lány vagyok.Soha nem voltam nagy sportember,táncoltam 9 évig,imádok rajzolni,zeneiskolába 7.éve járok.Ilyenkor tél közelében a fél város,szinte az összes barátom a városi műjégpályán korizik.Én félek,egyszer egy jégpartyn(estefele van,sötétben,csak fények meg füst,rengeteg ember)ellöktek,átmentek a lábamon,és felszakadt a lábam,összevarrták.Azóta,ha 30 embernél több van ott,én eljövök,viszont mindenki ott van és ez így nagyon rossz...Tesiórán pl nem tudok bakot ugrani.Régen ment,imádtam,aztán egyszer a dobbantón megálltam,és azóta akárhányszor nekifutok megállok a dobbantón,és nem ugrok át.Félek,és akárhányszor elmondom előtte magamban hogy most megcsinálom,egyszerűen nem megy.Félek bordásfal előtt kézen állni,nem is tudok,attól félek hogy nekivágom magam a bordásfalnak.Félek,félek,félek,mindentől.Tavaly elmentem sítáborba,amit már régóta terveztem de mily meglepő,féltem tőle,abban a reményben,hogy leküzdöm a félelmeimet.Az első 2 napot végigfostam,nagyon nagyon féltem tőle,aztán egyet nem estem egész héten,szerdán már a pirosan jöttem,szóval ettől már nem félek,de amúgy mindentől.mit csináljak??középiskolába gondolom még gázabb lesz így...
2010. nov. 15. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is ne legyél görcsös! Gondolj arra, hogy nem muszáj minden áron ugranod, korcsolyáznod, síelned stb.! Ha esetleg nem megy ez-az, vagy netán egyik se, attól még boldog, teljes értékű ember lehetsz. Ezzel nem azt mondom, hogy add fel, de ha eleve félsz a kudarctól, az megbénít. És úgy tudnál lazább lenni, ha bekalkulálnád azt is, hogy ezek azért nem olyan életbevágó dolgok.


A sportot meg talán érdemesebb olyan dologgal kezdeni, ami egyszerűbb. Mondjuk futás, esetleg labdajátékok. Ha itt már szerzel egy kis tapasztalatot, magabiztosságot, az hátteret adhat más sportokhoz is.

2010. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát h le akarod küzdeni a félelmedet akkor nincsen más mint hogy odamész és átugrod.
2010. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első:nagyon szépen köszönöm.

második:lehet,hogy neked egyszerűnek tűnik,így nekem is,de ha odamegyek,nem...ez nem olyan egyszerű.

2010. nov. 15. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
egy szóval nem mondtam h egyszerű lesz de egy félelmet leküzdeni sosem egyszerű. Ha engem kérdezel akkor talán a korcsolyázással kéne kezdeni mert ott csak annyit kell megállnod, hogy nem jössz el ha sokan vannak.
2010. nov. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de korcsolyázásnál egyszerűen ahogy siklanak el mellettem,félek,hogy belémjönnek,ilyesmi.most is elmentünk egyik nap,ott voltam egy órát,amíg kevesek voltak,mihelyt többen lettek muszáj volt eljönnöm.
2010. nov. 17. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
nem volt muszáj eljönnöd de ha józan ésszel végiggondolod azért beláthatod h az emberek úgy többé kevésbé figyelnek egymásra. Figyi vagy ottmaradsz a koripályán amikor elkezdenek többen jönni ez még viszonylag könnyedén megtehető mert tudsz egy fokozatosságot tartani. Vagy nekifutsz és átugrod a bakot. Ez nehezebb lesz mert itt nincs semmi fokozatosság hanem egyszer meg kell csinálnod. Vagy nem csinálsz semmit és ugyanúgy félni fogsz. persze ez a legkönnyebb.
2010. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!