Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Uszodában kötelező az úszósapk...

Uszodában kötelező az úszósapka, a szemüveg? Mennyire ciki, ha csak kétrészes füdőruhám van? Nincs pénzem még azt is újat venni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 04:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az úszósapka kötelező, a szemüveg nem, és miért lenne ciki, hogy bikinid van? Csak akkor jó az egyrészes fürdőruha, ha fejeseket ugrassz a vízbe, és ha versenyszerűen úszol. Lubickolásra a kétrészes is megfelelő.
2011. febr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Általában ki van írva, hogy kötelező-e az úszósapka. Hogyha tényleg úszni mész az uszodába(amit kétlek ilyen kérdés után, gondolom még sohasem voltál korábban), akkor két előnye van az úszósapkának: egyrészt téged sem zavar a hajad, másrészt nem megy vele tele a víz.

A kétrészes fürdőruha miért lenne ciki? Nem értem.

2011. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt azonban nem értem, miért vontál le olyan következtetést a kérdésemből, hogy nem úszni megyek. Most akarom elkezdeni, korábban még nem voltam, így nem ismerem a "szabályokat". Csupán informálódni szeretnék, mielőtt elindulok, ne ott érjenek meglepetések.

2011. febr. 10. 22:57
 4/6 alfonz64 válasza:

Uszodában kötelező az úszósapka, a szemüveg?

-Olyat én még nem láttam hogy a szemüveg kötelező lenne, van aki anélkül is lát a víz alatt, meg nem kell nyitva tartani a szemed ha tudsz egyenesen úszni. Szerintem csak praktikus oka van hogy ne menjen bele a szemedbe a víz, de nem kötelező.

- Úszósapka se mindenhol kötelező ha nem áztatod a hajad a vízben, lehet úgy is úszkálni hogy nem buksz a víz alá. Viszont ha úszás oktatáson veszel részt akkor kötelező mert van olyan rész is benne akol a fej a víz alatt van.

De ha még nem voltál akkor érdemes venni egyet nem olyan drága, és ha kell felhúzod. De valahol elég ha csak feltűzöd vagy egyéb, hogy ne lógjon a vízbe.

- Teljesen mindegy hogy kétrészes a fürdőruhád vagy egy. Csak akkor praktikus az egyrészes ha fejest, vagy aktívan úszol, mert az nem csúszkál le. Annak jó még az egyrészes akinek kicsi pocakja van és az pont lenyomja, mert ugyebár a kétrészesnél egyből szembe ötlik, vagy egyéb eltakarni való van, pl régi fajta császármetszés, stb..

2011. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az úszósapka általában kötelező, a szemüveg nem.

A bikini nem ciki, de hátrányos lehet.

2012. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@1: A szemüveg sehol, a sapka némelyik helyen az, uszodája válogatja! (Nálunk a városba sehol se kötelező, de máshol szinte mindenhol az!)

@2: Semennyire, ezt Te döntöd el, hogy mibe tolod. (A profi versenyzők vagy akik magasabb szinten űzik, azok szoktak 1be részest használni, aki amatőr/hobbi szinte űzi, annak bőven jó a kétrészes. Nálunk pl akit mindig látok és rendesen rója a hosszakat, azok általában 1berészest, akik csak néhanapján leugranak és nem is edzenek csak össze-vissza pancsolnak, azoknak 2részest használnak. Van aki szokott rendesen úszni, de nem gyorsan és eléggé ritkán így neki bőven jó a bikini is...

@3: Nyári munka, diák-munka, fater lenyúlása, hétvégéken költségkímélőbb bulizás, öcséd megzsarolása...

2012. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!