Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Most ide kel kiírni a horgásza...

Most ide kel kiírni a horgászattal kapcsolatos kérdéseket?

Figyelt kérdés
holt tisza melettt lakom ezért itt szeretnék horgászni a vizben vannak kárász keszegfélék pontyok ragadozók is de azok elenyésző menyiségben és persze az én problémám a TÖRPEHARCSA na az érdekelne mit tegyek és hogy tegyem h fogjak kárászt keszeget úszóssal de törpét ne mert fenekezőre gondolom teszek egy 20 as csalit pontyra vagy amúrra és ar megoldva
2011. márc. 29. 05:52
 1/6 A kérdező kommentje:
etetési taktikák és csalizás érdekelne meg persze h van e valami aroma valami iz amivel elriasztható ha csak 20 percre már az is jó :D előre is köszi
2011. márc. 29. 05:53
 2/6 anonim válasza:

Hát, inkább a szabadidőhöz való téma, de végülis itt sem rossz.

Olyan aroma nincs, ami elriasztja a törpeharcsát.

Ha fenekezel, érdemes meglebegtetni a csalit.

Ha úszózol, az mégjobb, nem kell leengedni a fenékre.

Ilyenkor még kicsi élő csalival érdemes horgászni, a halak a télen felhasznált zsírtartalékukat szedik vissza, tehát a nyári általános csaliknak még nincs itt az ideje.

Tudom, hogy nem valami nagy segítség amit mondtam, majd biztos kapsz hasznosabb választ.

Én amúgy a szabolcsi holttiszára jártam régen.

2011. márc. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Törpeharcsa? Még az üres horogra is kap. Akármivel etetsz, akármit teszel a horogra a törpe az felveszi. Barátomék törpét fogtak úgy, hogy nem is volt kapás, csak húzták ki a horgot a vízből és beleakadt a hátába, de az szép volt 1,5 kg-os, haza is vitték pucolni.

Fenekezőre is megy a törpe. De fenekezni ilyenkor még felesleges, mert a halak a víz felszínén vannak, élvezik a meleget. Úszóval több sikeres lesz. A törpét meg nem tudod elriasztani. Egy másik barátom tavaly snecit fogott állandóan, snecit snecivel, még a fenekezőjére is az jött.

2011. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.5 kiló? Végre egy majd' magyar rekord törpeharcsa!!!!!


Én 2 féle módon szoktam megpróbálni elkerülni a törpét:


1.

Ha pl. 10 méterre szeretnék úszóval keszeget fogni, úgy 12 méterre kialakítok egy tartalmas, édes etetést.

Ez általában leköti a törpeharcsát és viszonylag kevés tér át a számukra kevéssé vonzó, keszeges etetésre.


2.

Nem a fenéken kínálom fel a csalit.

Míg a törpe jobban szeret a fenéken vagy annak a közelében lenni, a fenék fölött kb. 20-50 centivel (akár még feljebb) már várható a stabilabb keszegfogás.

Két okból is: a keszeg a felmelegedő vízben szívesen tartózkodik vízközt. Másrészt ha a törpe megjelenik az etetésen, a keszegnek valahová menekülnie kell. Ez történhet felfelé.


A kárász kicsit más téma...

Az képes elüldözni a törpét, ha nagy tömegben van az etetésen.


Hozzáteszem egyik taktika sem működik 100%-osan. Nagyon sok törpe mellett előfordul, hogy csődöt mond.


Azért nekem hellyel közzel működik.

2011. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MaxGix válasza:
Én is tudnék neked ajánlani valamit. Mivel vízparton laksz, nem jelenthet nagy gondot, hogy naponta leugorj egy kicsit. Ez a taktika inkább a kárászra, amúrra és a pontyra jó. CSinálj néhány kiló erjesztett, vagy sima áztatott magmixet(takarmány kukorica, búza + ha van akkor kendermag stb.) a Horgászat előtt minimum 3-4 nappal kezdj el lejárogatni, és etess oda ezzel a magmixel, ahol horgászni szeretnél. Minimum api 1kg kaját szórj be(tapasztalat) különben nagyon hamar felzabálják, és odébb állnak. Csalinak ugyan ebből a kukoricából rakj a horogra. Egy biztos erről az etetésről nem nagyon fogsz keszeget fogni. Helyette lesz ponty, kárász, és amúr. Tipp: a csalit fűzd fel hajszáelőkére(2-3 szem kukorica, és egy technopufi) Ebben az a jó, hogy a pufi meglebegteti a csalit, így az amúr könnyebben fel tudja venni a horgot. Remélem segítettem. Görbüljön:D
2011. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hali!

Törpe ellen a legjobb védekezés tapasztalatom alapján:

-A bója mögé kb 10-15m távolságban önts le egy diszperzites vödör erjesztett búzát, a bólya elé viszont nagy területen szinte szemenként tigrismogyorót kb.15dkg és 10-15 szem kemény de minőségi bojlit szórj szét!

A vödörnyi mennyiséget kétnaponta ismételd.

2012. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!