Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászathoz milyen engedély...

Horgászathoz milyen engedély kell?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és azt szeretném megtudni, hogy milyen engedélyek kellenek a horgászathoz?

Hallottam olyanról, hogy vizsga kell... Ez muszáj?

És ezekkel az engedélyek mire jogosítanak? Hány db bot használatára?


2011. máj. 16. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Horgászengedély kell,aztán állami jegy,és mivel te még nem vagy 18 ezért ifijegy kell,ami 1db bottal való horgászatra jogosít fel!

Azon belül pedig kell napijegy is!Vagy éjszaki ,függően attól,mikor akarsz horgászni!

De majd ugy is írnak neked nálam okosabbak és kijavítnak!

2011. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nyelvvizsga is kell hozzá,nem? Manapság azt mondják, hogy az mindenhez kell:D:D
2011. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

tehát akkor vizsga nem kell?

amúgy köszi a választ

2011. máj. 16. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg illene a vizsga,de ha ismersz más modót is az engedély megszerzéséhez,akkor sima ügyed van!

Mégegyszer a lépések!

1,tudd felismerni a halfajokat,tudj horgot kötni!

2,vizsgázni nem tudom hova kell menni,kérdezz horgászokat.

nem kell feltétlenül vizsga ,ha tudsz szerezni engedélyt akkor nem kell,de nem követendő példa!

3,ha megvan az engedély akkor meg kell venni az állami horgászjegyet,ez mindenképpen kell!

4,valamelyik horgászegyesületnél ki kell váltani a tagságit!

5,vagy megveszed az éves horgászjegyet,vagy alkalmanként mikor mész horgászni akkor a napijegyet,vagy éjszakait.

azt pontosan nem tudom Te melyik csoportba tartozol,kérdzz rá jegyvásárláskor,mert lehet,hogy csak 1 bottal horgászhatsz és 1 horoggal!

2011. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 DannyZuko ***** válasza:

- Vizsga nélkül nincs engedély. Ez Mohosz szabály. Az egy más dolog, hogy sajnos vannak olyan helyek, ahol a vizsga egy kézfogásból áll. Megjegyzem neked is érdeked, hogy egy kárászt ne keverj össze egy pontyal + tisztába legyél az alap dolgokkal.

- Szükséged van egy állami horgászjegyre és egy horgász egyesületi tagságra. Az állami jegy pár ezer forint, a tagság szintén. Az én szervezetemnél ez mindösszesen 4.300 Ft, de ez eltérő lehet.

- vagy veszel napijegyet minden alkalommal, vagy veszel éves területi engedélyt, ami egész évben jó. Ha többet kint akarsz lenni, akkor javasolt az éves.

- Az hogy hány bottal és horoggal horgászhatsz, azt a horgászszervezet illetve a meghorgászandó tó stb... szabja meg. Általános gyakorlat , hogy az ifjusági engedély 1, helyenként 2 botra és maximum 2 horogra jogosít fel, de ismétlem ez helyi rendeleteken alapszik leginkább.

- Ifi engedélyt ha jól emléxem abban az évben kaphastz utoljára, maelyik évben be fogod tölteni a 18-at. Tehát ha betöltötted, akkor a következő évben már felnőtt engedély szükséges. Javaslom váltsd ki még 17 évesen. Jelentősen olcsóbb.

2011. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat!
2011. máj. 17. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!