Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Bojlis horgászathoz tippek,...

Bojlis horgászathoz tippek, ötletek?

Figyelt kérdés

Üdv! Pár hete kezdtem el a bojlis horgászatot és jól jönne pár tanács hogy mit hogyan csináljak.Olyanokra lennék kíváncsi mint pl: Etetés,behordás,bojlifajták.

Mivel célszerű etetni?Milyen fajta bojli az ami szinte miden tóra jó?

Azért írtam ki a kérdést mert tapasztalt bojlis horgászok véleményére vagyok kíváncsi,nem pedig 1-2oldalon összeírt zagyvaságokra...

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. aug. 13. 21:27
 1/3 anonim válasza:

Heló!

Én ugyan nem vagyok kimondottan bojlis, de profi horgász vagyok, amiben tudok, segítek!

Legfontosabb, hogy hol horgászol, és hogy ott a halak ismerik-e a bojlit? Erre kérlek válaszolj! Első tanácsom, hogy ne vegyél meg minden baromságot, amit a bojlisokra akarnak rásózni, vegyél egy 3lb-s botot, 360-ast, egy olcsó nyeletős orsót, kb. 30-as damilt, 100g-os ólmokat, bojlis horgot, és 2db. leszúrható bottartót (Y-szolgafát) na meg persze valami olcsóbb etetőbojlit (ha nagyobb tételt veszel, akkor 1kg ólcsóbban kijön...), és egybeépített bojlifuró-fűző kézikészüléket, de ne feledd, "bojlizni" keménykukoricával is eredményessen lehet. Ez az olcsóssága mellett azért is jó, mert MO-n az előnevelt pontyokat ezzel etetik, ezzel sokan horgásznak, etetnek, ezért ismeri a hal. Ebben a melegben a legtöbb vízben rengeteg a természetes táplálék, a ponty főleg a kagylókat szereti, ezért én főleg kagylós ízű golyókat ajánlok, (mussel), de sok pici rákocska és szúnyoglárva is van (nem tévedés, nagybáttyám által nemrég fogott ponty gyomra tele volt szunyoglárvával, nem a piros árvaszúnyogl-val, hanem a közönséges, "rángatózva úszó" lárvákkal...!) Szóval sok a term. kaja, ezért elég nehéz halat fogni, főleg ha az adott vízben a halak nem ismerik a bojlit.

Szakirodalom:

A horgászhalaink-könyvsorozat 6. és 19. része kimondottan bojlisoknak szól.

Újságok közüll úgy tudom, van ami kimondottan pontyozással foglalkozik, én azt nem ismerem, csak a MAHOR-t és a Sikeres Sporthorgászt, e kettő közüll az utóbbit javaslom, mert több benne a bojlis cikk (én a MAHORT-járatom)

Honlapok közüll a Haldorádót ajánlom, rengeteg jó cikkük van, persze itt-ott reklámokkal megtüzdelve, de sajna ez manapság megkerülhetetlen. Ha konkrét kérdésed van, írj!

2011. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos választ...Azokat amiket felsoroltál már mind megvan... Van egy Carp Expert 390-es 3lb-s botom elektromos kap.jelző+swingerek,csalizókészlet fúróval együtt mindennel... Scopex bojlim van most és olyan amit házilag csináltam(májas,fokhagymás)... DIP-et is használok ami kagylós...Próbálok mindent a legolcsóbban megúszni mivel nem engedhetem meg magamnak a 7-800ezer forintos felszerelést amit általában a bojlisok rászánnak...

Kukoricával is szoktam horgászni ha olyan helyre megyek ahol nem igen ismerik a bojlit a halak. 3szem kukorica(pálinkás,barackos) meglebegtetve.

Igazábol jövőhéten szeretném tesztelni a felszerelést ezen a tón: [link]

Még annyi kérdésem lenne ,hogy szerinted valami olcsó pellettel etessek rá a bójára vagy elég csak sima etetőanyag(általában epreset és tuttifruttisat használok)? vagy esetleg kombinálva?

2011. aug. 16. 18:07
 3/3 A kérdező kommentje:
[link] ja és ilyen az orsó,szerintem megfelel..de azért a te véleményedre is kíváncsi lennék így kompletten mindennel kapcs. amit leírtam...köszönöm...
2011. aug. 16. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!