Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tengeri horgászathoz mi kell...

Tengeri horgászathoz mi kell Horvátországban? Illetve milyen felszerelést ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet! Erre én is kiváncsi vagyok.
2011. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor utoljára horgásztam ott, még nem kellett engedély a tengerre.

Állítólag most már kell, de ha az ember egy bottal álldogál a mólón, meg se kérdezik, mit keres ott.

Azért célszerű utánanézni...


Csak partról horgásztam.

Egy erősebb telematch botot vittem, 4.50-est.

25-ös zsinórt tekertem. Az egyedüli, amit ismertem, hogy bírja a sót, egy Trabucco típus.

Az orsónál a legegyszerűbbet érdemes választani (amit tudsz tisztítani), mert egy délután alatt berakja a só és annyi!

Úszóztam. 4-6-8 grammos sima, folyóvízi úszókat vittem, jó vastag antennásokat.

Ólom rá és horog.

Én 10-12-es hosszú szárút választottam (pl. Gamakatsu 1050N). Így könnyebb volt szabadítani azokból a halakból, amit puszta kézzel meg se mertem fogni.


Mindennek foga van!


10-12 féle halat fogtam (a nagyja úgy 30-40 dekás).

A többsége azért apró.

Na meg egy polipot!


Csali: szedtem kagylót, férget, vettem kenyeret.


A sziklákon izgalmasabb a peca. Több a nagyobb hal is.

Ott nem "etettem". Próbáltam mélyebb részt keresni és közel horgászni a sziklákhoz.


A mólókon szétmarcangoltam fél kiló kenyeret. Bedobáltam, néha megnyomkodva hogy süllyedjen is.

Csalizni tettem külön.

5-10 perc múlva megjelent rajta néhány száz hal és hajrá!

Néha jó a pici horog (pl. 16-os), hogy szűkszájú szép kishalakat is meg lehessen fogni.


Jó utat és sok sikert!

2011. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 guba12 válasza:
szerintem vigyél magaddal horgász botot, 10 kg-nál erősebb zsinórt (legjobb a fonott), 01,02-es horgot, és csónakból,yachtból vagy kisebb hajórol horgássz (ha eredményes akarsz lenni) etető anyagot ne vigyél nem érdem es,40-50-60-as csepp ólmot. görbűljön!!!
2014. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Érdeklődnék az iránt, hogy ajánlatos-e villantózni ott, vagy vmi ilyesmi.
2015. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!