Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lenne pár kérdésem? CSAK...

*Glissade* kérdése:

Lenne pár kérdésem? CSAK TÁNCOSOK ÍRJANAK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az Orientális tánccal kapcsolatban szeretnék kérdezni, néhány nem szokványos kérdést:)


Szerintetek mikor fogják elfogadni Magyarországon ezt a táncot művészetként??

Már pedig amelyik hastáncot én csinálom azt igen is művészetté fejleszthető rengeteg gyakorlással, kitartással stb.

Akkor mégis miért veszik a többi tánchoz képest semmibe?


Miért nem lehet ezt a táncot hivatás szerűen üzni itt Magyarországon (nem az oktatásra gondolok)?


A tehetség kutatókra miért nem lehet ezzel a tánccal bekerűlni, miközben Hip-hop-pal, Balettel Magyar néptánccal igen?

Tudom, hogy rengetegen üzik nagyon alacsony szinten, rengeteg az önjelölt oktató, és hogy olyan lányok lépkednek fel rendezvényeken akik nem emelik a szinvonalat. De rengeteg hastánc művész is van itt Magyarországon akik mind ellenpéldái ennek!

Tudom, hogy indulnak versenyek, szinvonalas szinházi előadások, de mégsem érzem úgy, hogy el ismert lenne ez a tánc:(

Szerintetek megérem még, mire ez bekövetkezik?:)

Vagy van olyan hely ahol ezt máskébb gondolják?

Esetleg tánciskola, mert akkor át megyek oda táncolni:)


Minden táncostól elnézést kérek, hogy egy ennyire nyilvános oldalra írtam ki ezeket a kérdéseket:S

De kicsit el vagyok most keseredve:(


2011. júl. 25. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Teljes mértékben megértelek... ha valakinek azt mondom hogy hastáncolok, kikerekedik a szeme, és elkezd vigyorogni (jóhogy ki nem röhög). Úgy kezelik, mindha sztriptíztánc lenne. Sőt, volt aki azt mondta, hogy abból áll az egész, hogy kövér nők rázzák a hájukat... el sem tudom mondani mennyire fájt ezt hallani.


A tehetségkutatókkal kapcsolatban... néhány külföldi tehetségkutatókra rákerestem, és rengetegben szerepeltek hastáncosok... emlékszem egy csapatra akiknek hiába mondták a zsűritagok hogy nagyon jó meg szép volt, nem engedték őket tovább :( pedig én külön-külön is hallottam mind a három táncosról, mind megnyertek egy nagyon neves magyarországi versenyt... sőt az egyiket különösen bírtam, mert nagyon tetszik a stílusa, meg a koreográfiái is :(


Fogalmam sincs hogy mikor fogják már föl az emberek, hogy ez a tánc ugyan úgy művészet mint a többi tánc, sőt! Én imádom ezt a táncot, nem fogom abbahagyni, bárki bármit mond.


Az önjelölt oktatókrol pedig annyit, hogy pont ők azok, akik mindenféle falunapon, meg városi rendezvényeken föllépnek, őket látják az emberek. :( volt a városunkban így egy rendezvény ahol föllépett egy ilyen hölgyemény. Hát a koreó tipikusan a kettőt jobbra kettőt balra fajta, semmi érzelem, nem volt lelke a táncnak :(


Bocs, hogy sokat írtam, de ki kellett adnom magamból :) végre valaki aki megérti hogy mit jelent ez nekem. :)

2011. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Hűűű ez meglepedt!! Pedig azt hittem, hogy 1 darab válasz nem fog érkezni a kérdésemre:)


Meg tudod melyik még a nagyon vicces kérdés?

"Hastánchoz kell egy kicsi háj is, nem? Hogy legyen mit rázni"

Nos, akkor meg én szoktam röhögni... tudod hány millószor tették már fel nekem ezt a kérdést... meg sem tudnám számolni.

De a probléma szerintem az, hogy nagyon sokan csinálják, nagyon alacsony szinten ezt a táncot, és ami még roszabb, hogy sokan oktatják képzetlenül.

Nekem semmi problémám a kezdőkkel, félre ne értsd (én is voltam az, méghozzá évekig), de akkor ne lépjenek még fel.

Jó lenne ha el lenne különitve a hobbi hastánc, és azok akik komolyabban is szeretnének ezzel a tánccal foglalkozni, de nincs lehetőség arra, hogy hastáncosként végzetséget szerezzek:(

A táncoktatói szakokra meg szinte minden jelentkezőt felvesznek, csak fizess.

Hihetetlenűl elkeserít ez az egész:((((

Azt még hozzá sem tettem, hogy hatalmas a rivalizálás, az egymásra való fujjongás, a rendezvények egymásra szervezése.


"emlékszem egy csapatra akiknek hiába mondták a zsűritagok hogy nagyon jó meg szép volt, nem engedték őket tovább"


Igen, rájuk én is emlékszem:))

Ők valóban jól táncoltak, és lett volna hellyük is műsorban:)

Emlékszel mit mondott a zsűri? Hogy nincs olyan kategória ahova őket besorólhatnák. Bezzeg egy régebbi számban a rúd táncos lány tovább jutott... (tényleg nagyon ügyes volt, és meg is érdemelte) de én úgy gondolom, hogy a hastáncnak több köze van a művészethez mint a rúdtáncnak.

A hastáncot nem lehet lélektelenül csinálni... mert akkor olyan mintha csak a váza lenne meg a táncnak, de nem lenne megtöltve semmivel...


Én sem tervezem, hogy abba hagyom:))

Örökké táncolni fogom, hiszen már a lényemmé vált:))


Van jó pár csoportársam akikkel együtt táncolok, még sem érdekli őket ennyire a dolog, valószinüleg fogalmuk sem lenne erról, hogy most miről beszélek:(

Nem az emberekkel van itt a probléma hanem a "hastáncosokkal".

Aki nem táncolja nem tudja, hogy minden mozdulatnak teknikája is van, ők azt hiszik, hogy csak könnyed enyelgés:D

Sokan valóban így is csinálják, akik nem tanulták meg rendesen a teknikát, ill. az izolációt (ami több év).

2011. júl. 27. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!