Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Fenekező szerelék pontyra,...

Fenekező szerelék pontyra, kárászra, dévérkeszegre, illetve keszegre?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a szakmában, de imádok horgászni! ;) Édesapám sajnos tavaly elhunyt, és úgymond nincs, ki átadja a praktikákat, és ezekre szeretnék választ kapni profi, vagy legalábbis haladó horgászoktól, hogy például ma megyünk ki egy maszek tóra, Péteribe haverral. Éjjelre megyünk, a vízmélység átlagosan 1,5-2 m, most kicsit alacsonyabb, mint szokott lenni. A lényeg az, hogy állóvízen milyen a jó fenekező szerelék pontyra, keszegre, kárászra, ill. dévérre... vagyis pl. hogy milyen messze legyenek a horgok a kosártól (pl. 15 cm) halfajtól függően, illetve milyen csalit szeretnek a legjobban, ez esetben állóvízen, milyen etetőanyag, ízesítés, damilvastagság, stb...előre is köszönöm :D


amúgy most 30-as zsinór van az orsómon, 35-ös dobóelőke, 8-as horog, (kisebb horgokkal több halat fogtam már), a felső horog cirka 15, az alsó cirka 20 cm-re van a kosártól...az etetőkosár közepes méretű/súlyú, bolti etetőanyagot használok (nem tudom a nevét), tettem bele 1 doboz csemegekukoricát, 1 doboz csontit, fél doboz szárított szúnyoglárvát, 3 marék terménykeveréket(kemény kukorica, búza, borsó, napraforgómag), és ami faterról rám ragadt, 1 csomag epres Bolero italport!!! (Nagyon fogós tud lenni a Bolero intenzív aromája miatt!!)


2011. aug. 28. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Damil tekintetében nem tudok okosat írni, viszont az etetésben hátha tudok egy-két jó tanáccsal szolgálni. Etetőanyaghoz gyúrj még egy kis kukoricadarát jó keményre. ízesítheted fahéjjal, vaníliával. Jó keményre gyúrd rá a kosárra, úgy, hogy ne látszódjon a kosár, mielőtt bedobod. /ott oldódik majd le, ahol földet ér a vízben, kiáradva belőle az aroma, mellyel a halakat csalja remélhetőleg a csalihoz/ A horgokra próbáld meg a színes, különböző ízesítésű Pufit/nem techno, hanem sima, rendes pufit.

A Bolerot még nem hallottam, de nagyon jó ötletnek tűnik, ki fogjuk próbálni, bár mi ragadozózni szoktunk.

2011. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Damilra tudok, mivel könnyű szerelékről van szó a feederezésben én 18-as előke zsinór, dobó előke 25-ös, főzsinór 22-es, azé kell dobó előkének vastagabb mivel csúszós könnyen kopik...... etető anyag epres aromákat használj vagy fruit aroma, használj pelletet epres illetve fűszeres ízesítésben. Csali csonti és szúnyog lárva, meg még talán bojlit is tehetsz, szeretik a halat.......
2011. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én feederezem. Döme Gábor végszerelékét használom és nagyon is bevált , szerintem fenekezésre is megfelel: főzsinóron nevis navy carp , etetőkosaram deáky . alatta szlikoncsöves gyorscsatlakozó. majd a forgókapcsos végén a gyorcsatlakozónak van egy gumiütköző (hogy az etetőkosár ne üsse szét bedobás közben. a hurkos végefelé beakasztva a kb 20 cm-es fonott sufix herculine blend előkezsinór. majd a horog vmc vanadium.
2011. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18-as a navy-d? ,nekem tubertiti feeder 22-es főzsinór, elöke navy spectron 18-as, horog gamakatsu 5-ös, etető kosár zöld gubanc gátló szárral....... tökéletes
2011. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!