Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergetőhorgászok! A twistert...

Pergetőhorgászok! A twistert és a gumi halat hogyan kell bevontatni, hogy a legfogósabb legyen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 19:10
 1/5 anonim válasza:
én általában úgy szoktam, hogy tekerek 4-et az orsón, rántok egyet, tekerek megint 4-et és rántok. Aztán váltogatom, hogy csak 2-t tekerek, nagyobbat rántok, lényeg szerintem az egészben, hogy ne legyen monoton, hanem tényleg olyan, mintha egy sérült halat imitálnál
2011. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DannyZuko ***** válasza:
Én is tekerek párat, asztán medmozdítom kicsit a boto. Nem mondom, h rántom. Inkább csak odapendítek kicsit alkarból. Néha hagyom, h megsülyedjen. Néha vízközt, néha fenéken. Mooton tempóban tekerve változtatom a tempót. Lassabbra, gyorsabbra. Mint ha meg lenen kergülve a hal a sérülésétől...
2011. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szép lassan tekered időnként gyorsítod vagy a botot emeled.
2011. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én dobás után sokszor a fenékre engedem és kisebb-nagyobb botmozdításokkal és rövid orsótekerésekkel vontatom be.

Így szinte ugráltatom a csalit a fenéken, ami 20-30 centinél így nem emelkedik fel jobban.


Nekem ott vált be, ahol nincs túl sok akadó, legfeljebb 1-2 kő és törések mentén van a hal.

2011. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Süllőzéskor ha távolról vontatom be, akkor egy teljes tekerés egy botspicc emeléssel, és ha már a csali kb a part előtt úgy 15-10 méterre van, akkor már csak egy fél tekerés, és kisebb pöccintés, mivel akkor már a sekély vízben van, és nem kell annyira megemelni az aljzatról.
2013. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!