Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Puffasztott rizs és a sima...

Puffasztott rizs és a sima fehér rizs miért fér bele a szálkásító étrendbe?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a puffasztot rizsnek és a főtt/párolt fehér rizsnek magas a glikémiás indexe, mégis a testépítésben a szálkásító étrendekben mindenhol megtalálható. Most akkor hogyan van ez?:)

2011. nov. 1. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ez a legjobb minőségű szénhidrát, és a ch szálkásításnál is kell, ez adja a testnek az energiát. Persze csak úgy fér bele, ha nem léped túl a napi tápanyagigényedet (súlyzós edzés mellett napi kb. 3g/tskg).
2011. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem nem fér bele. Én sem értem, miért preferálják, éppen ezért én inkább barna rizst eszem, ugyanolyan magas a szénhidrát tartalma, tehát energiát ad az edzéshez, viszont a fehér rizzsel, fehér liszttel ellentétben lassan szívódik fel, alacsonyabb a glikémiás indexe. Úgy gondolom, inkább ezek a minőségi szénhidrátok valók az edzéshez, egészségesebb és több energiát ad mint a gyorsan felszívódó szemetek. Úgyhogy szálkásításhoz neked is a barna rizst és a teljes kiőrlésű termékeket ajánlom a fehér rizs és a fehér liszt helyett. Mellékhatásuk csupán annyi, hogy szerintem még finomabbak is mint a fehér változataik. ;)
2011. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kenyeret egyáltalán nem eszem, csak abonettet meg puffasztott rizst. mik a teljes kiörlésű élelmiszerek? tudnál mondani párat légyszi?
2011. nov. 1. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:

hátőőőő... apics.ába..

elvileg összetett CH, de valóban nem alacsony a GI értéke.. huhh.. ez most para! valaki váltsa meg a világot, vagy találni kell vadrizst!

2011. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
pl.: rozskenyér, teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyér, zabkorpa stb. Előbbi kettő esetében figyelj arra, hogy tényleg teljes kiőrlésű legyen a termék, tehát nézd meg mi van a címkéjén, olyat pl. alapból meg se vegyél, hogy "félbarna", vagy "rozsos" kenyér, mert az már nem rozs, max tartalmaz belőle valamennyit, de a legtöbb esetben színezékkel érik el, hogy barna legyen a termék színe, valójában viszont fehér lisztből készül. Úgyhogy mindig olvasd el az összetevőket, és csak akkor vedd meg, ha a címkéjén kizárólag teljes kiőrlésű gabonák szerepelnek. A zabkorpa vagy zabpehely pedig tökéletes reggelire, hosszú időre eltelít, lassan szívódik fel, megadja a szükséges energiát a szervezetnek. A barnarizs mellett főzhetsz még pl.: kölest, hajdinát, ezek is jók. A mennyiség viszont minden esetben számít, mert hiába alacsony a glikémiás indexük, de nem véletlen nevezzük őket minőségi szénhidrátnak, tehát mint minden szénhidrátnál itt is oda kell figyelni, tévhit, hogy "ezekből bármennyit meg lehet enni, mert egészségesek".
2011. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Még egy kis segítség :) Ezen az oldalon találsz infot a különböző élelmiszerek szénhidrát tartalmáról / glikémiás indexéről: [link]

Igaz, cukorbetegeknek készült oldal, de a lényeget tekintve megteszi. A lap alján van a táblázat és a GI mértéke szerint halad, tehát a táblázat elején találod az alacsony, utána a közepes, és a lap alján a magas GI-vel rendelkező élelmiszereket. Itt is láthatod, hogy a fehér és barna rizsnek sacper ugyanannyi a szénhidrát tartalma, tehát semmivel sem ad kevesebb energiát egy étel attól, hogy alacsonyabb GI-vel rendelkezik.

2011. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

még egy kis: leírom a lényeget a rizsről. most eltekintek az emberi test biokémiájától, és tapasztalati tényeket írnék.

mit is tapasztaltak a japánok, mikor kezdődött a japán társadalomban a cukorbetegség? akkor, amikor sima rizsről áttértek az európából bevitt cukorra. tehát a rizs teljesen megfelelő tápláléknak bizonyul, nem bas.sza szét az ember vércukorszint szabályozását.

2011. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
abonettet csak a fogytékosok esznek.
2019. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!