Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ciki, ha nem tudok uszni?

Ciki, ha nem tudok uszni?

Figyelt kérdés

19 eves vagyok, en nagyon cikinek erzem, de nem akarok mar megtanulni. Kb. 10 eve jartam tanfolyamra, ahol a tanar - bar tudta jol, hogy rettegek a viztol - fogott, es belokott a 2 meteres vizbe, majd - mikor latta, hogy mindjart megfulladok - a karomnal fogva huzott ki, ugy, hogy veralafutasom lett. Megalazott, ahol tudott, es en ekkor elhataroztam, hogy soha tobbet nem akarok uszni, es ez igy is marad.


De a tobbiek elott cikinek erzem, ha szoba jon, foleg, hogy furdovarosban lakom, mindig el kell valahogy odaznom a kozos strandprogramokat (menstrualok, dolgom van, stb.).


Nyaron golyataborba megyek, a Balaton partjara. Mar elore rettegek, hogy mit fogok mondani, ha beinvitalnak a vizbe. Egyszerubb lenne elmondani, hogy nem tudok uszni, de felek a reakcioktol, es hogy kibeszelnek/kikozositenek utana.


2009. máj. 14. 13:06
1 2
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezeket mar megtalaltam.
2009. máj. 14. 13:23
 3/19 A kérdező kommentje:
Legkozelebb az "apro betus reszt" is olvasd el. :)
2009. máj. 14. 13:24
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem ciki, nyugodtan megmondhatod, hogy te egyszerűen nem kedveled a vizisportokat és kész. Ha valaki ettől kiközösít, hát akkor ők értetlenek.

Én ugyan tudok úszni, de én sem szeretem, mert a hideg víztől begörcsöl a lábam, egyszer úgy mentettek ki a 2 méteres vízből. Azóta azt mondom, hogy nem tudok úszni, ezzel akarom elkerülni, hogy valamelyik barom belelökjön a vízbe. Megértik, és nem ciki.

2009. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem muszáj nyáron a Balatonban neked a két méteres vízben lubickolnod. Valószínű nem te leszel az egyetlen, aki vagy nem tud úszni, vagy nem bízik magában annyira, hogy bemerészkedjen olyan mélységű vízbe, ahol már nem ér le a lába. Én ugyan tudok úszni, de egyszer egy kisebb keringési probléma miatt majdnem belefulladtam úszásoktatáson a medencébe, és azóta én sem kedvelem annyira a vizet. Nem is megyek bele akkora mélységű vízbe, ahol nem ér le a lábam. Hidd el nem fognak ezért kiközösíteni. Menj el nyugodtan a táborba, úgysem az lesz, hogy egyszerre mindenki belemegy a vízbe. Egy-két ember úgyis marad a parton, velük addig elleszel. Én a barátaimmal is elmennék a helyedben a fürdőre. Nem csak két méter mély medence van a strandokon. Meg nem csak fürödni lehet. Sok helyen van például strandröplabdapálya, én imádom.
2009. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Addig még megtanulhatsz. Elmehetsz a strandra úszástudás nélkül is. Nem ciki. A balatonba nem fogsz belefulladni. Ha kihúzod magad a közös programból az ciki.

Ez hogy te tudsz vagy nem, ez csak egy adat. A többieknek. Nekik mindegy. Van aki tud, olyan is aki nem.


De érdemes megtanulni, én is így voltam, vért izzadtam, mert nem tudok táncolni. S olyan kellemetlen volt bujkálni meg kifogásokat keresni. aztán megtanultam, és ssemmi bajom. Nem is táncolok, csak nem rettegek hetekig, hogy mi lesz ha valaki megkérdi.


Érdeklődj, biztos van normális úszásoktató is eg yfürdővárosban. mondd el neki, hogy iszonyodsz s kíméletet vársz. Lessz olyan aki legyőzi benned ezt az érzést tapintattal, s a következő 70 évben e miatt már sose kell szoronganod. Kérj anyutól támogatást ehhez.!


Senkit nem érdekel, hogy tudsz-e úszni, ha amúgy jó fej vagy. Ha meg nem, akkor úgyis találnak kifogást rajtad.

Még jó is lehet, el tudom képzelni hogy egy fiú akinek tetszel, szívesen segítené leküzdeni ezt az érzést benned:)

Esetleg valakinek ott bizalmasan eluttoghatod ezt a nagy titkodat,, s rögtön lesz egy ember aki bízni fog benned, és bátorít. S cserébe ő is mondhat. Jó téma, hogy közel kerülj velakihez.

2009. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem ciki.

És egyébként sosem késő megtanulni.

2009. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Az apóbetűst elolvastam, a belinkeltekben ott a válasz!
2009. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz 19 évesen sem ha megtanulsz úszni. Sosem tudhatod mikor lesz rá szükséged. Keress egy jó tanárt, már van felnőtt oktatás, ott aztán nem vágnak be a vízbe! Fél-egy év alatt simán elsajátíthatod, aztán már nem kell lemondani a közös programokat sem. Győzd le a félelmedet!
2009. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nekem erről egy film jut az eszembe. egy ágyban az ellenséggel... nézd meg!
2009. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!