Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ciki, ha valaki felnőtt...

Ciki, ha valaki felnőtt korára nem tud úszni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban nem tanultam meg, most meg már hiába próbálkozom... Nem azt mondom, hogy egy pár méter nem megy, de úgy igazából nem tudom a technikáját, hogyan kell fennmaradni a vízen.
2010. nov. 11. 00:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
nem, ha nem jön szembe a tenger.
2010. nov. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok úszni. Ez nekem nem most ciki, hanem általánosban volt az, az úszásórákon, mert mindenki tudott vagy legalább félig-meddig, aztán megtanult, nekem meg nem sikerült. A tanár miatt meg híján belefulladtam a medencébe, segáz :(

Sajnálom, hogy nem tudok úszni, de cikinek nem tartom.

30/N

2010. nov. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

én sem tudok úszni :D majd egyszer .. :P

22/L

2010. nov. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem ciki, ha nem hullik minden az öledbe! Aki megteheti az már kis korában viszi a gyereket vizekhez, meg úszni járni (már babaúszástól kezdve). Így mikor van az a bizonyos iskolai úszás, mindenki tud valamennyire, csak pl. az nem aki volt olyan csóró, hogy még a Balatonig sem jutott el soha. A kicsiknek könnyű, mert nincs félelem érzetük és mellettük van egy felnőtt, aki 20 cm-ként elkapja, ha víz alá merül. (ilyen jelenetet még nem láttam 2 felnőtt ember között). Én is felnőtt fejjel tanultam meg úszni. A youtube-on van pár úszástechnikai bemutató, aztán nézz vizilabda mérkőzéseket, ott nagyon sok a víz alatti felvétel. Kérj meg egy ismerősödet, hogy segítsen, és menjetek el valami zárt strand-szerűségbe, úszodába (mostmár nincs jó idő, ezért nincs 1000000 ember ott) Aztán, hogy pontos legyen a technikád 1-2 órát vehetsz tanártól is. Ha megteheted egyből mehetsz felnőtt úszás oktatásra, mert pár óra alatt el lehet sajátítani a lényeget, utána már csak egy kis gyakorlás kell! Hajrá!
2010. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát én biztos szégyellném magam ha nem tudnék.
2010. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Utolsónak: én is szégyellem, ezért írtam ki a kérdést.

Nagyon szeretem a vizet, és szeretnék megtanulni úszni. Úgy érzem, minden nyáron egy kicsit jobban megy, de télen szégyellek elmenni usziba, hogy mindenki rajtam nevessen...

2010. nov. 11. 09:14
 7/18 Sybilla válasza:
100%
Én sem tudok úszni, de nem is érzem cikinek a helyzetet. Minden nekem sem mehet :) Pedig minket általános suliban hordtak is úszni tanulni, de csak annyit értek el nálam, hogy kialakult egy fajta félelem bennem. ("Nagyon jó fej" oktatónk volt, amikor nem tudtam elég ideig a fejem a víz alat tartani, se szó se beszéd visszanyomta a fejem.)
2010. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor ha strandra jár az ember, bár van aki elutazik pl balatonra hogy csak napozzon... mert biztos náluk nincs nap.
2010. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Én sem tudok, csak így kalamolok, pedig több évet jártam úszásoktatásra.

Őszintén szólva nem érdekel, ki mit mond. Talán a szüleim is elvihettek volna kiskoromban többet vízhez, de ők meg nem szeretnek úszni.

Egyébként szerintem ez nem pénzkérdés. A városom 10 km-es körzetében 3 tó is van, ahol fürödni lehet. Nem kell feltétlen a Balatonra menni, ha nincs rá pénz.

2010. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
En sem tudok uszni,bar kerulom is a strandot ha lehet. Szegyellem egy kicsit, de majd egyszer megtanulok, vegulis sosem keso. 24/f
2010. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!