Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Magyar horgászengedély érvénye...

Magyar horgászengedély érvényes külföldön? (Németországban)

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Csak annyira, amennyire a magyar buszbérlet az.
2011. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Az alapján tudsz napijegyet váltani.
2011. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen már én is megtaláltam.EU engedély kell.Azzal bárhol lehet....

Aki nem ért hozzá ne válaszoljon.

Köszönöm.

2011. dec. 21. 15:08
 4/6 anonim válasza:
Az EU engedély nem vonatkozik másra, mint a horgászás lehetőségét taglaló okmányra. Nevezetesen feltételezi a horgászással kapcsolatos helyi ismeretek meglétét. Ezen túlmenően azonban az adott EU ország vizén történő horgászás, külön napi vagy heti díjas. Az engedély csupán a feltételt vélelmezi ismerni, a horgásztat ismeretét! Általában ez az engedély napi 20€-tól indul!
2011. dec. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:
100%

Hozzászólnék, ha még aktuális. 2005-ben (az EU-csatlakozásunk után), kénytelen-kelletlen levizsgáztam Németországban is horgászismeretekből, ugyanis a magyar horgászengedélyem csak arra volt jó, hogy még előtte évben kiválthattam vele egy ún. Touristenschein-t, a nevezett évben azonban már arra hivatkozva, hogy a lakhelyem Németország, ezt már megtagadták. Az engedélyem nem volt ilyen "európainak" titulálva, csak az egyszerű magyar, minden évre folyamatosan érvényesítve. Csak azt tudom mondani amit akkor 2005-ben nekem mondtak a Fischereibehörde-ben: SEMMIFÉLE külföldi engedélyt nem ismernek el, legyen az bármely országból is való! Mivelhogy mások a törvényi szabályozások (méretkorlát, tilalmi idő, állatvédelmi törvények etc.), ezért nem fogadnak (-tak) el más országokban letett vizsgát. El kellett mennem tanfolyamra (!) 125 Euróért, hogy egyáltalán jogosult legyek vizsgázni! Ha egy napot is kihagytam volna az 5-ből, már nem engedtek volna vizsgázni! A vizsga puszta száraz elmélet, jó nyelvtudás nélkül szinte kivitelezhetetlen. (nekem sikerült 58 a 60 pontból, hehe) Vizsga 2-3 alkalommal van egy évben, előtte egy hónappal a tanfolyam, jó előre fel kell iratkozni. Eredményes vizsga után lehet kiváltani 1, 5, vagy 10 évre az állami engedélyt, nem nagy összeg, 10 évre fizettem kb. 40-50 eurót, ha jól emlékszem. Ennek birtokában beléphetsz egy horgászegyesületbe (ha felvesznek... sokszor hanyattesős felvételi díj ellenében- 200-300 euro nem ritka, éves díjak 100 és 300 közt mozognak, az egyesület vizeire érvényes, éppúgy mint otthon.), vagy válthatsz valahol napijegyet, szabadúszóként, egyesületi tagság nélkül. A napijegy változó áron, 6 és 15 euro közt kapható, hozzáteszem, 15-ért már nagyon jó vizekre kapsz. nyugodtan mondhatjuk, a napijegy semmivel sem drágább, mint otthon. Valaki említett 20 eurós összeget is, nos a "pisztrángkuplerájokban" kérnek kb. ennyit, ahol nem kilóra kell kifizetni, hanem flatrate módon, "vidd amennyit fogni bírsz" horgásztatnak (persze az ilyen tavak nincsenek úgy teletömve halakkal, mint a "kilótavak")


Ami tehát az engedélyrészét illeti, ez 2005-ben, frankfurtban, Hessenben így zajlott. Pedig már az EU-ban voltunk. Azóta változhatott is...

2012. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ilda25 válasza:

Válaszolok mert hátha valakit érdekel


Jelenleg ott tartunk hogy minden évben állami turista jegyet lehet itt Németbe váltani. Nem kell hozzá vizsga csak a magyar engedélyt kell bemutatni.

Ezzel a turista jeggyel napi vagy havi jegyet lehet váltani stb.


3 hónapig érvényes pont mint Magyarországon

2019. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!