Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tisztázni kéne valamit nem?

Tisztázni kéne valamit nem?

Figyelt kérdés
A vízi sportok: Kajak-kenu, úszás, vízilabda, evezés. Vízi-töketlenkedés: horgászat. A 70 éves rokkant horgászbácsik kérem az egyéb kérdésekbe írjanak.

2012. jan. 31. 18:23
1 2
 1/15 Zakathol ***** válasza:
:D
2012. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kérdező részéről a hozzáértés mellőzve...(vagy csak ostoba, vagy családi gondok gyötrik - ha van, persze)

Az autóversenyzés az sport? Beülsz a kocsiba és nyomod meg kanyarogsz a pályán?

Mi az? Nem?

Az mindenkinek megy.

Nem is értem, miért nem lettem 17 éves koromra F1-es pilóta?!

2012. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Másképp fogalmaztam volna meg a kérdést, de egyetértek a kérdezővel abban, hogy a horgászat teljesen más téma, mint az egyéb említett vízi sportok. Engem az úszás érdekel, és eléggé zavaró, hogy a horgászattal kapcsolatos kérdések is gyűlnek itt, alig lehet köztük megtalálni azt, ami érdekel.


De komolyan, nem lehetne ezzel valamit csinálni? Lehetne a Sport mozgás kategórián belül külön Horgászat alkategória is, úgyis jó sokan írnak ilyen témában, nekik lehetne külön kategória, és ők is könnyebben kiigazodnának, ha nem kéne az úszással kapcsolatos kérdések között is bogarászniuk.


Ha nagyon-nagyon precizek akarnánk lenni, akkor külön mehetne az úszás-vízilabda-szinkronúszás-műugrás témának, külön a hajó-kajak-kenu-evezés-motorcsónak-szörfözés témának és külön a horgászatnak kategória. Persze annyi hozzászólás nincs mindegyikben h ennyi külön kategória legyen talán, de a horgászatot tényleg külön lehetne választani.


Ezen már én is sokat gondolkoztam! Mások?

2012. febr. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gomzoli ***** válasza:
100%

Engem meg az zavar, hogy a számomra érdekes, horgászattal kapcsolatos kérdéseket alig találom meg az uszodalátogató, gőzfürdőből szökött gombáslábú vízfejűek értetlenkedő nyavalygásai között.

Na, most már 1-1

Aki lebecsüli a horgászatot, mint sportélményt, az fogjon meg egy villantózó botot, induljon el vele mondjuk a Dunaparton, és dobálgasson vele úgy 4-5 órán át, miközben elgyalogolt pár kilométert.

Nem csak az elektromos kapásjelző nyekergését a sátorban fetrengve váró módja van a horgászatnak!

A 70 éves bácsinak pedig hidd el, hogy az ő szintjéhez mérve igenis sportnak minősül, hogy a motyóit cipelve elsétál a parton párszáz métert. Mert ha a parkban a kutyaszar-kerülgetéssel kombinált sétafikálás sport, akkor ez is!

Amúgy meg, hagyjuk egymást békén!

De ha a zsinóromba gabalyodsz, meglékelem a teknődet! :-)

2012. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Mint horgász írom:


Valóban máshogy kellett volna a kérdést feltenni...

Annak ellenére, mivel nem csak a 70+ korosztály horgászik, még mindig megtartom a lehetőséget, hogy ide írjak.

Az már kicsit szimpatikusabb, ha lenne egy külön topik a horgászatnak. Tényleg sokkal átláthatóbb lenne.

Valamelyest megértem a kívülállókat is. Aki nem ért hozzá, persze hogy nem tekinti sportnak.

Én igen. Ha a hétköznapi, üldögélős pecát nem is, a sétálós vagy messzebb megyek, versenyhorgászatot már sportként kezelem.

A sportot nem izomtömegben mérik, hanem eredményekben.

Jól nézne ki, ha a curlinget egy kalap alá venném pl a focival.

A magyar eredményeknek is utána lehet nézni. Vezető "hatalom" ebben az ágazatban.

Abban is biztos vagyok, hogy ha leültetnék egy heti 2 alkalmas uszodalátogatót egy jó kis 3 órás versenypecára, az első óra után alul lógna a tüdeje és a szájából a belei...

Persze korántsem kell olyan fizikum hozzá és annyi erőnléti edzés mint az evezéshez és a rendes úszósporthoz.

De elhihetitek, rengeteg energia és munka fekszik ezekben a versenyekben (fizikai is).


A másik:

Mindenki szereti sajátjának tudni a vizet (ahogy ezeket a fórumokat is). Az evezős is, a horgász is. Főként, hogy ez utóbbi súlyos összegeket fizet a víz használatáért (az internet-előfizetés szerintem legyen egál). Teljesen jól elvan a kettő egymás mellett.

Azért mindig lesznek provokálók (a parton is, itt is).

Pl egyszer a csepeli Duna-ágon az MTK-s hajósok próbálták az evezővel leverni rakósbotjaink végét. A kezemben lévő bot drágább volt, mint az egész csónakházuk hajóstul. Mégse lőttem utána csúzlival, kockáztatván hogy kijön és beletapos a földbe.

Köztünk is vannak ilyenek. Mért növeljem a táborukat?!

Ilyen pl gomzoli is. Ő megverné a 10 éves kajakos kislányt, mert az csak a parti sávban evezhet és véletlen összeszedte a cuccodat.

Érdemes addig kivenni a vízből!


Mint ahogy a fogyó halállományról sem feltétlenül csak a halász tehet!


Nem tudom érdemes volt-e ennyit írni. Úgyis mindenki a saját igazát védi. Talán több úszónak és evezősnek kéne horgászni és fordítva.

2012. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gomzoli ***** válasza:
Nagy marha vagy, ha ilyennek nézel. Az meg a lelki és/vagy értelmi szegénység jele, ha valaki nem tudja megkülönböztetni a viccet a hőbörgéstől.
2012. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, egymásra sárdobálás lett ebből az egészből. Kit érdekel, mit gondolnak egymásról az úszók és a horgászok?

A lényeg, mindkettőjüknek nehéz a Vízi sportok kategóriájában eligazodni, mert ömlesztve van a horgászat és az úszás.

Az eredeti kérdésre visszatérve: lehetne ezen valahogy segíteni, pl. Horgászat kategória létrehozásával? Nem azért, mintha az valami különc dolog lenne, hanem a könnyebb eligazodás céljából.

2012. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elég sok horgászattal kapcsolatos kérdés jön, ez önmagában indokolná külön Horgászat kategória létrehozását. Mindenkinek jobb, könnyebb lenne.

Kár, hogy erről nem beszél senki, csak a sárdobálás megy. :( Ehhez nem szólna hozzá valaki, vagy ilyesmi?

2012. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gomzoli ***** válasza:
Jó gondolat. A horgászat megérdemelne egy külön "fejezetet".
2012. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hova lehet akkor "kérvényt" benyújtani? Mondjuk eddig ketten szavaztunk mellette, ez még nem feltétlen elsöprő többség.
2012. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!