Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy lehetne kiküszöbölni a...

Hogy lehetne kiküszöbölni a kis pontyokat?

Figyelt kérdés
Olyan tavon horgászom ahol sok az 1-1,5 kg-os ponty. Viszonylag sűrűn lehet fogdosni őket, de én nagyobbat szeretnék. Mivel nem lehet túl sok nagy ponty a tóban, hogyan, milyen módszerrel lehetne egy helyre csalogatni és kifogni őket? Milyen etetőanyagot és csalit tudnátok ajánlani a siker eléréséhez?

2012. ápr. 12. 14:35
 1/6 Farkas Milán ***** válasza:
Ha a kisebb pontyokat ki akarod szelektálni a horgászatodból, akkorkerülnöd kell a felhősítő, kosárba gyúrható etetőanyagot, ugyanis ez hamarabb fel fogja kelteni a kisebb halak érdeklődését! Etess különböző főzött és áztatott magvakkal ( búza kukorica, kender,repce, tigrismogyoró,len). ha kialakítottál egy etetést, akkor ne csak az etetést horgászd meg, hanem egy bottal mindenképpen horgász távolabbra( 10-20 méterre ) az etetéstől. A nagy halak ugyanis óvatosabbak és az etetés szélén levő táplálékot eszegetik! Csalinak nagyobb szemű magokat, valamint bojlit és nagyobb pelleteket is használhatsz! Azonban így sem tudod 100%-os eredménnyel kikerülni a kisebb pontyokat!
2012. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Farkas Milán ***** válasza:
Vagy azt is megcsinálhatod, hogy etetőanyag és semmi előetetés nélkül horgászol! Ilyenkor egy egyszerű ólmos vegszerelékre van szükséged!
2012. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi, ha van még valakinek tanácsa meghallgatnám
2012. ápr. 12. 15:54
 4/6 anonim válasza:

Én a Haldorádó weboldalát ajánlom.

Döme Gábor mindent elmond csak nézd meg a filmjeit.

2012. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Haass Norbert ***** válasza:
100%
Nagyobb méretű csalival, bojlival. Etess bojlival, és magvakkal, de kis mennyiségben. Mondjuk 2 marék kukorica, búza, egyéb keveréke, és 10-20 szem bolji. Ezt a mennyiséget szórd szét, ne közvetlen egy helyre sűrítsd, hanem kb 1 négyzetméterre. És ahogyan az első válaszoló írta, ne az etetésre horgássz, hanem mellé, mögé, elé...
2012. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Farkas Milán ***** válasza:
100%

Döme Gábort nagyon jó horgásznak tartom és tisztelem. Viszont az édeskevés, hogy megnézed a filmjeit! Én is láttam mindet, használom a praktikáit illetve néhány csaliját is. mégsem tudom 80-85%-os hatékonysággal szelektálni, mint ő. Ez miért van? Ha megfigyeltétek, akkor logikus az egész. Főleg olyan tavakon szokott horgászni, ahol nem a kistestű, hanem a nagyobb pontyok vannak többségben ( harsány, USA, Kanada...stb.) Ilyen helyeken nem nehéz szelektálni! Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy menjetek el Nagykállóba horgászni, és szelektáljátok ki úgy a halat, hogy csak 5 kilón felülieket fogjatok! Ezt a feladatot 100%-os eredménnyel fogja mindenki teljesíteni! Hiszen a nagykállói tóba csak 5 vagy ha jól tudom 8 kilón felüli halakat telepítenek! Ugyan van nagyon kicsi szaporulat, de ez nem meghatározó!

Remélem, hogy a Döme Gáboros válaszadó és mindenki kezdi kapisgálni a dolgokat......

2012. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!