Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mekkora méretű az optimális...

Mekkora méretű az optimális dunai csónak-ladik?

Figyelt kérdés
Most fogok nekiállni végre egy csónak legyártásának több tervet is megnéztem és ezekből összehoztam egy számomra megfelelőnek tűnőt. Hossz 485, középen a szélesség 100, középen az oldalmagasság 40, orr sz/m 50/20, far sz/m 70/30, az oldalak dőlésszódé 110°. Az anyaga rétegelt lemez lesz (nyír 10mm) bordák 5x5-ös akác, műgyantázva, üvegszövetezve. Építő jellegű ötleteket, illetve ha van valami hiba a tervemben akkor javaslatot várok! Előre is kösz!
2012. ápr. 22. 13:51
 1/2 Pér válasza:

Jóllehet semit nem tudok a csónaképítésről, de amit tudok, azt leírom.

A Tiszán pl. azért használnak 5m, vagy ennél hosszabb ladikokat, mert ha vihar van, akkor a hullámok kb 4 méterenként követik egymást, így az 5 méteres hajó orra nem bukik bele a hullámgödörbe, hanem mindíg két hullámháton van. Régebben a dunai ladikok ívelt hasúak voltak, manapság nem nagyon látok ilyet. Persze nem a teljesen lapos fenekűek kellenek a Dunára sem, de egy klasszikusnak mondható tiszai itt is megállja a helyét, főképp 4.85-ös hosszban.

A műgyanta klassz dolog, de csak ha belül is kikened, ugyanis ha esik az eső, akkor a fenékdeszkák alá bemegy a víz és mivel nem tud onnan távozni a műgyanta miatt berohad alulról a deszka.

Nem tudom mire szeretnéd használi, de az egy méteres szélesség bár igen jól tud siklani, relatíve labilis lesz, tehát meg kell tanulni mozogni benne. De együtt lehet evvel élni.

Sok sikert!

2012. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bevált a csónak? :-)
2015. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!