Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat, mit keres az...

Horgászat, mit keres az angolna a Balatonban?

Figyelt kérdés

Ha tulajdonképpen tengeri hal és innen 10E kmre szaporodik?

Angliában a folyókban is van de az kapcsolatba van a tengerrel. ??



2012. máj. 1. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a Balatonnak is van kapcsolata a tengerrel a Dunán keresztül. Ezen kivül az angolna NEM tengeri hal, csak ott szaporodik, de édesvizben él felnött korában.

Mellékesen az angolna több km-t tud vándorolni nedves réteken keresztül.


A Balatonba egyébkent tudtom szerint úgy telepitik a horgászok miatt.

2012. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak telepítették, hála a magasságosnak.
2012. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, régebben telepítették őket, de nem csípték a Balcsi vizét és harakirit csináltak benne, így szegény hal- bele hal.

szóval viccen kívül tényleg nem tudom, minek telepítik őket még mindig oda, ha csak beleHALni tudnak.

mondjuk én is mindig csak windowst telepítek, pedig tudom, hogy csak gond van vele. szóval nekem sincs több eszem, nem szólok le senkit.

Nyugi-nyugi, nem lesz ott túl sok angolna,

ha a hír netát téged le is h-angolna.

2012. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gomzoli ***** válasza:

Azért volt az angonapusztulás a Balatonban, mert egy élősködővel (valami féreggel) volt fertőzött az egyik évi telepítés. A spanyol haltenyészet, ahol a tengerből lehalászott angolnaivadékot előnevelték, egész Európában kapitális károkat okozott a fertőzött halaival. A már meglévő, Európa-szerte ritkaságszámba menő mennyiségű angolnaállomány többi része is megfertőződött, és "tetemes" mennyiségben elpusztult, igen rövid idő alatt.

A korabeli becslések szerint, ha jól emlékszem több ezer tonna angolna veszett oda a Balatonban. Ez a 90-es évek eleje felé volt.

2012. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De mért nem raknak a tóba olyan halat ami bele való, és nem érzékeny az ilyen férgekre?
2012. máj. 3. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert a pénz beszél - és azt gondolták a régi fejesek, hogy az angolnának milyenbaromijó dolga lesz a Balcsiban és a tenyésztéséből húdemarhára meggazdagszunk majd.

Kit érdekel, hogy tönkretette a tó élővilágát....

2012. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ÚÚ, ez baj...:(
2012. máj. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!