Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha 13éves vagyok, és van...

Killerdecsy kérdése:

Ha 13éves vagyok, és van horgászengedélyem, úgy lehet hogy kint van velem egy 15éves, akinek viszont nincs engedélye, csak ott van, mert csak akkor mehet ki gyerek horgászni, ha nagykorú is van kint velem. Igy szabad?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 19:12
 1/8 dirtboy ***** válasza:

ez nem az én asztalom de ha azt mondod hogy nagykorú kell a gyerek mellé akkor aligha lesz jó a 15éves.

a nagy korúság az 18éves kortól van.

2012. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de van egy haverom,aki szintén horgászik,és csak 15éves,és az nemgond
2012. jún. 16. 19:21
 3/8 dirtboy ***** válasza:

mint mondtam ez nem az én asztalom csupán a te állításodat gondoltam tovább és próbáltam meg segíteni.

ezek szerint akkor nem felnőtt kortól lehet mert az 18 életév.

2012. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyermekeknek 14 éves életkoruk betöltéséig nem kell horgászvizsgát tenniük. Persze célszerű tájékozódniuk, ismereteket szerezniük az egyes halfajokról, a törvény és rendelek által előírt tilalmi és méretkorlátozásokról, mivel a szabályok betartásának elvárása rájuk is vonatkozik.


A gyermek akkor horgászhat, ha rendelkezik állami gyermek horgászjeggyel (ez térítésmentes, mintáját a honlap állami jegyekről szóló menüjében láthatjuk) és az adott vízre érvényes területi engedéllyel.


Kivonat a halászatról és horgászatról szóló törvényből és végrehajtási szabályozásából :


"A 14. életévét be nem töltött személy részére díjmentes állami gyermek horgászjegy legfeljebb egy naptári évre és az abban meghatározott halászati vízterületre adható ki azzal, hogy az csak nagykorú személy felügyelete mellett történő és egy horgászkészség használatával való horgászatra jogosít.

2012. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ifi engedélyed van, akkor mehetsz egyedül és csak 1 bottal 1 horoggal.

Ha gyerek engedélyed van, kell felnőtt felügyelet, egy nemes halat foghatsz ( a korlátozásokat be kell tartanod), 1 bottal 1 horoggal horgászhatsz.

2012. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, ti hogy vagytok vele. Nekem ha olyan kedvem van, nagyapámmal kimegyek a tóra, leülünk, fogunk néhány halat, mama megpucolja, kirántja, és kész a vacsora. Minek ide ennyi törvény , meg korlátozás?
2012. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Halgazdálkodásnak hívják. Ha mindenki ezt csinálná, nem lenne semmilyen törvényi keretek közé szorítva a horgászat, lerabolnák a vizet. Így is azt teszik, a horgászengedély árát úgyis a víz kezelője teszi el, állítása szerint fenntartásra és haltelepítésre költi, valójában 90%ban a természetes szaporulatra hagyatkozik és semmit sem csinál.

Ha mindenki csak ennyit csinálna, hogy kimegy, fog 1 pontyot meg pár keszeget, hazamegy, és jóízűen elfogyasztja, ezzel semmi gond nem lenne. De ismerek olyat, aki talált a Tiszán radarral egy gödröt, 29 harcsát fogott és mindet elvitte, nem tart otthon állatot, mert halat eszik és nem megengedhető magatartás.

2012. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem lehet,mert még nincsen meg az ifi engedélyed ha meg van akkor annyit hórgászhatsz egyedül amennyit akarsz amúgy most kaptam meg az ifit 1 napja:D.meg amúgy az ifinek maximum 2 horoggal lehet hórgászni!!
2012. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!