Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan etessek a pontyoknak?

Hogyan etessek a pontyoknak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg bemegyünk csónakkal egy 24 órás horgászat során, mivel érdemes beetetnem és mennyi időközönként? Mit vegyek és mekkora területen szórjam el?

2012. jún. 25. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kukorica, búza keverékkel szoktam, ki kell főzni, előtte 24 órát áztatni, főzés után állva hagyod még 24 órát és kész is. túl nagy területet nem jó etetni, én így magam elé szoktam félkörben, hogy haverral ketten meg tudjuk horgászni, elférjünk. Néha nyúltáppal és kis olajos aromával dúsítom a keveréket, ha az amúr is célközönség.
2012. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem leírni, hogy nagyobb halakra mennénk, de úgy tudom a búza-kukorica a másfeles - két kilósakat is odavonzza.
2012. jún. 25. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaa, hogy ti irdatlan nagyokat akartok fogni:)

Akkor előfőzött tigrismogyoró apró magvakkal( cirok, köles),

és nagy pellettel, 20as méretben kapsz direkt etetni, nem is drága.

2012. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ugy állunk, hogy amikor legutóbb hűvösebb időben mentünk akkor elég sok ilyen méretet fogtunk, de a tóban sok nagyobb (kur*anagy) hal is található. Nem etettünk, csak etetőkosárral. Most viszont jó lenne legalább 5-10 között fogni :) Tigrismogyorót hol kaphatok? És ha 20-as pellettel etetek, akkor nem para hogy a bojlimat le fogják sz*rni?
2012. jún. 25. 23:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah, hogy bojli:)

Csak kiderülnek az információk:)

Akkor tigrismogyoró, cirok, köles, nagyszemű kukorica és bojli. Akár széttörve, akár egyben nyugodtan mehet bele 8-10 db simán.

Ha nagy hal kell, az annyit eszik, mint állat, zabál fölfelé mindent.

Jobb horgászboltokban van tigrismogyoró és ilyen nagy kukorica is, hozzá aprómag-keverék.

De erre tényleg csak a nagyok jönnek, a nagyon nagyok:)

2012. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan etessek a pontyoknak?...Pontyul.Én a borban áztatott kukricát ajánlanám.Ettől a halak berúgnak,elkezdenek énekelni,és így az éjszakai halászásnál,könnyebb megtalálni őket a hang irányában.
2012. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!