Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni úgy úszni hogy tengernél fürdőzésnél ne legyek bajban?

Figyelt kérdés

fiatal lány vagy vagyok, vékony, egyáltalán nemtudok úszni olyan vízben ahol nem ér le a lábam..

szeretnék eljárni valami tanfolyamra, mert olyan helyre fogunk költözni ahol tenger van..és szeretném azért néha kimenni fürdeni, de ha jön egy vihar vagy valami akkor kitudjak úszni ha gond van..


2012. aug. 4. 11:07
 1/1 anonim válasza:

Tenferben úszni nagyon könnyű.

Addig (én is lány vagyok) én sem tudtam nagyon úszni, amíg idén nem mentünk le a tengerre nyaralni. Féltem a mély víztől. Aztán belementem a tengerbe és úszni kezdtem. Nagyon hamar mélyül, tehát pillanatok alatt a mélyvízben vagy. De nem tudsz elsüllyedni. Ha teljesen elhagyod magad, akkor is feldob a víz.

Aztán vettünk egy búvárfelszerelést, annak köszönhetően tök jól megtanultam úszni. A tenger alja nagyon érdekes és ha búvárpipával lélegzel, ki sem kell emelned a fejedet a vízből. Mindenképpen próbáld ki, én szerintem kilométereket úsztam vele így.

Kerültem nagy hullámokban is, a lényeg, hogy megvárod, hogy a hullám kidob a partra, ne kapálózz, küzdjél, mert csak elveszi az energiát, inkább arra figyeljél, hogy ne nyeljél vizet. Sziklás helyen voltam akkor, nekicsapódtam egy kőnek, de megrándult bokával is kijutottam.

A tengernek ráadásul látod az alját (legalábbis felénk olyan tiszta volt), így nem olyan ijesztő.

Nyugi, szerintem ösztönösen menni fog :)

2012. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!