Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért szeretik a halak az...

Miért szeretik a halak az olyan csalikat, mint giliszta, csonti és kukorica?

Figyelt kérdés
azért furcsa nekem, mert ezen csalik közül egyik sem található meg a vízben, és hogy akkor elvileg ilyennel a halak nem is találkozhattak, és akkor mégis miért harapnak rá?(azt még megértem, hogy az emberek által nevelt halak ráharapnak a kukoricára, ha táppal nevelték őket, de a természetben élő halaknál nem értem hogy miért)
2012. aug. 4. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
pl a ponty mindenevő. ezért. a bojlit sem ismerték soha, megkóstolták, jó volt, és rászoktak. emiatt sok bojlis helyen nem is lehet már mással pontyot fogni. televan fehérjével, ch is elég van benne, tökéletes tápértéke van, meg még finom is. a halaknak nem is kell többi
2012. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert érzi rajta, hogy magas a tápértéke, ezért megeszi. az tény, hogy pl. olyan helyen, ahol a vízben nagyon sok a szúnyoglárva, ott keszegezni szúnyoglárvával érdemes, mert az a természetes táplálékuk, nehezebben kapnak rá még a csontira is. Amúgy ezekkel találkozhatnak a természetben is, légylárva lehet a vízben, illetve az iszapban giliszta előfordul, a pontyok és harcsák kedvelt tápláléka az iszapgiliszta.
2012. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!