Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Erősít-e az úszás 20 éves korban?

Erősít-e az úszás 20 éves korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. az utóbbi 1 évben sokat eddzek alap szinten.pl: futás. kerékpározás,fekvőtámasz, súlyzózás, stb...

arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ha elkezdenék úszni ilyen idős koromban az erősítene-e az alkatomon? nagyobb lenne a vállam? izmosodnék-e?

vki azt mondja ahhoz hogy szélesedjek az úszástól, kis koromba kellett volna elkezdeni..

hozzáértők véleményére lennék kíváncsi. köszönöm <:)



2012. aug. 4. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy tényleg szélesedj, ahhoz kell minimum 6-7 év heti 5-6 úszó edzéssel. De ha ez nincs meg, csak úgy úszkálsz akkor attól esetleg csak szálkásodhatsz, valamint formásít.
2012. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit szeretnél, azt inkább a súlyzós edzéssel lehet elérni.
2012. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de a súllyal való edzéstől rövidtávú izmaid lesznek, én lány létemre 1év alatt 12kg-t felszedtem, és nincs rajta 1kg-nál több felesleg, és főleg a hátam, meg a vállam nőtt meg, jó, mondjuk heti 8x2 óra edzéssel, de az a lényeg, hogy ha rendesen edzel, meg eszel, könnyen lehet erősödni, és "szélesedni"

sok sikert :)

2012. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Évfolyamtársam kedvet kapott az úszáshoz de nem izmos lett, inkább csak sportosabb. De ami feltűnt, hogy pár év alatt nagyon feltűnően szélesedett a válla pedig már 22 éves elmúlt.
2012. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elmagyaráznád nekem mi az a rövidtávú izom? :) (Csak mert olyen nincs.)

Súlyzós edzéssel sokkal hamarabb lehet izmot felszedni. A vízilabdázók sem az úszkálástól olyan izmosak. Nyilván attól is de ők is súlyzóznak mellette.

2012. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!