Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell víz alatt úszni?

Hogyan kell víz alatt úszni?

Figyelt kérdés
Segítsetek, most tanulom 27/L. A víz fölött tudok úszni (kb. 15 éve), de ha ledugom a fejem a víz alá ösztönösen levegőt veszek. Ki se tudom fújni a levegőt a víz alatt. Egyébként orron vagy szájon át kell fújni?
2009. júl. 24. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia

Legegyszerűbb ha veszel egy nagy levegőt, lebuksz a vízalá, lendületbél lemész és fokozatosan engeded ki a levegőt (orrodon természetesen), de arra is ügyelj h maradjon elég levegőd feljönni, így nem pánikolhatsz be lent.


Egyértelmű, hogy abban a korban sokkal nehezebb, én már 1-2 évesen úszkáltam mindig, így ösztönszerűen megy az egész. Elhatározás kérdése, az elején gyakorold külön a lépéseket.

Túlsúlyod egyébként van? A kövér embereknek sokkal nehezebb, vagy lehetetlen lent maradniuk, a zsírszövet és a víz sűrűségbeli különbséégből adódóan.

2009. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mégvalami, arra figyelj, hogy ha víz alatt felfordítod a fejed, tehát ha az orrod felfelé áll, akkor vagy fogd be vagy fújj ki rajta közben levegőt, a fizikai törvényei szerint így víz fog menni bele ha nem teszed :) Azmeg 2 méterrel vízfelszin alatt igen kellemetlen.
2009. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
77%

Ezt a túlsúlyos dolgot azért megcáfolnám! Vékony vagyok és nem tudok lent maradni a víz alatt... Nem félelemből, egyszerűen csak úgy megy ha valaki nyom lefelé. Apukám túlsúlyos és simán tud a víz alatt úszni és vízen lebegni egyarát. Nekem csak az utóbbi megy, de az gond nélkül, meg se kell mozdulnom és fent maradok.


De hogy ne legyen off: szerintem nagyrészt gyakorlás kérdése, és persze megszokás. Én régebben úgy csináltam hogy kerestem kapaszkodót a víz alatt és úgy próbálgattam.

2009. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát cáfolgasd, de ez sajnos bizonyítva van :) Úszni mindenki tud víz alatt, ahoz ki se kell fújni a levegőt, csak lendület kell, azonban víz alatt maradni már más. A kövéreknek pont, hogy a víz felszínen lebegés megy könnyen, ugyanazon okból. Fajsúly kérdése.
2009. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
vegyél egy pipát és ugy probálgasd majd amikor már ugy gondolod meni fog...probáld meg
2009. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
86%
elrugaszkodsz a medence falától lefelé, és mellúszásban úszol, úgy menni fog
2009. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

A pipát kipróbálom. A levegővételel vannak problémáim, a víz alá meg letuszkolom magam :)

2009. aug. 3. 14:59
 8/11 anonim válasza:
100%

kedves kérdező!

víz alatt úszni a legkönnyebben úgy tudsz hogy erősen ellököd magad a faltól és amikor érzed hogy lassulsz akkor a kezeddel mellúszó mzdulatot végzel utána siklasz a kezed és a lábad külön mozogjon és mindezt lassan nyugodtan csináld:)

2009. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsolt79 válasza:
100%
Erre a dologra én is kíváncsi lennék. Vízimádó vagyok, amikor csak tehetem vízben vagyok. Sajna nem sikerül túl gyakran, viszont nekem is ugyanez a gondom. Egyszerűen nem bírok lemerülni. Ha lendületet veszek, akkor persze le tudok menni, de aztán hiába erőlködöm egy csöppet sem közeledem a fenékhez, sőt lassan felmegyek mint egy úszógumi. Pedig gyerekként emlékszem, hogy még a medence aljára is le tudtam feküdni csak azt nem tudom hogyan. Ezt a levegőkifújós technikát kipróbálom én is. Épp ma láttam egy tagot legalább 20-25m-t úszott víz alatt. Szeretném én is újra "megtanulni" :). Lábat hogy kell használni? Erről nem mondtatok semmit. Béka, váltva vagy egyszerre kell őket használni?
2010. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Levegőt kifúni a víz alatt az orron és szájon egyaránt kell!

Így gyorsabban kifújod a levegőt, mivel mikor a víz felet levegőt akarsz venni, már legyen elég hely a friss oxigénnek. Tehát a víz alatt a szádon is ki kell fújni a levegőt.

2011. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!