Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudom kiegyenlíteni a...

Hogyan tudom kiegyenlíteni a nyomást búvárkodásnál?

Figyelt kérdés

Csak hobbi szinten,pipával és szemüveggel szoktam merülni de már 10éve csinálom. Lenne elég levegőm lemenni 7méter mélyre is akár,de a fülnyomás megőrít:/ van valami módszer ilyen hobbi szinten kiegyenlíteni a nyomást?

Előre is köszi!


2012. szept. 4. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Nyomást szerintem csak akkor tudsz egyenlíteni, ha nagyobb nyomású levegőt lélegzel be lent - mint a könnyűbúvárok, akik nyeléssel, orruk megfújásával stb. a belső fülükbe juttatnak a belélegzett magas nyomású levegőből. Szabad tüdős merülésnél nem tudom, mit lehetne csinálni.


Mindenesetre ami abszolút tilos, az az, hogy lemerülsz, és ha van ott egy búvár épp, akkor megkéred, hogy adjon neked levegőt. Ebbe simán bele lehet ugyanis halni.

2012. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
Befogod az orrod és fújsz. Próbáld ki szárazon, ha kattan a dobhártáyd, víz alatt is menni fog. (Nyugodtan kérhetsz levegőt palackból, mert a tüdődet pont annyira nyomja 9ssze a víz, hogy a benne lévő nyomás megegyezik a víz nyomásával. Ez rutin gyakorlat volt az én időmben 50 évvel ezelőtt :-)
2012. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Aryes válasza:
100%
Hobbi szinten pont úgy mint a profik. A tüdődben lévő levegőből tökéletesen tudsz egyenlíteni. Amikor elkezdesz merülni, ne várd meg, míg elkezd nagyon feszülni a dobhártyád. Már az első másfél, két méteren egyenlíts. Fogd be az orrod és fújj bele, mintha ki akarnád fújni, de ne engedd ki a levegőt. Érezni fogod, hogy "kattan" a dobhártyád és megszűnik a nyomás. Ahogy tovább merülsz, megint növekszik a nyomáskülönbség a belső fül és környezet között, megismétled az előző műveletet. Ezzel a módszerrel bármeddig lemerülhetsz dobhártya károsodás nélkül. Ha nem egyenlítesz, 8-10 méteren beszakad a dobhártyád, és egy darabig nem mehetsz vízbe, mert beázik a fejed. Egyébként a szabadtüdős merülés rekordja 120 méter körül van. Ők is ezt a módszert használják.
2012. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!sajnos a nyaralásnak vége de jövőre remélem ez már nem fog gondot okozni:) még most is úgy kelek fel reggelenként hogy 1-2óráig be van dugulva az egyik fülem:)
2012. szept. 8. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Ááááá ez nagyon jó szöveg hármas!!! :D

Mert beázik a fejed :D

2015. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!