Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Elektromos csónakmotorhoz...

Elektromos csónakmotorhoz használható sima 70-80Ah-s autó akkumulátor?

Figyelt kérdés

Láttam hogy árulnak kifejezetten elektromos csónakmotorhoz való akkumulátorokat. Én viszont szeretném a jelenleg autómban lévő, 3 éve vásárolt, jól működő, 12V, 74Ah-s akkumulátoromat erre a célra felhasználni. A kocsimba vennék egy új aksit.


Kérdésem, hogy működhet így a dolog? Mennyi ideig lehet egy feltöltött aksiról üzemeltetni egy ilyen elektromos motort. Én olyan max 2 órát használnám egy feltöltéssel....majd 2013 nyarán nyaraláskor.


Csak akkor vennék ilyen motort, ha a régi aksimmal várhatóan tudom majd üzemeltetni.

Köszönöm előre a válaszokat és ha butaságot kérdeztem előre elnézést kérek, de semmilyen tapasztalatom nincsen ilyen téren.



2012. okt. 22. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Működni fog autó akksival is. Igazán csak annyival jobb a munkaakksi hozzá, hogy folyamatosan adja le az áramot, míg az indító akksi hirtelen tud nagy energia löketett leadni, amit a csónakmotorhoz nem kell így a motor nem is fogja hirtelen levenni ezt a löketett. Én 3 évig használtam indító aksit csónakmotorhoz egy 55Ah-ást úgy hogy kb 1 órát mentem vele, aztán vissza a kocsiba és beindította az 1,3 benzines autót, bírta, még az akksi sem ment tönkre.
2012. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát. Ez így már nekem elég ahhoz, hogy eldöntsem meg veszem az elektromos motort. Persze tudom függ a motor erejétől áramfelvételétől, sebességétől...stb. De ilyen szempontból az energiatakarékos "beállításokat" fogom alkalmazni. A sebesség nem gond, csak épp ne kelljen evezni 2x30 percet.
2012. okt. 23. 09:20
 3/3 Terebélyes István válasza:

Szia!


Az előző válaszadónak igaza van, működni fog a megoldás, de az autó akkumulátorok nem erre a célra készülnek. Ezeknek az akkuknak a nagy hátránya, hogy viszonylag nagy önkisülésük van, ami azt jelenti, hogy ha nem használod rendszeresen, és nem töltöd időközönként, akkor nagyon hamar tönkre fog menni.

Ha mégis így döntesz, hogy az autóakkudat használod a csónakba, akkor figyelj a töltésre, legalább 2 hetente ellenőrizd automata töltővel.

2012. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!