Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Érdemes-e egyáltalán feeder...

Skhrözznyik kérdése:

Érdemes-e egyáltalán feeder bot orsójára 35-ös monofil zsinórt tenni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A feeder nem arról szól, hogy kivontasd a halat, erre a bot karakterisztikája sem alkalmas. Legtöbben azt mondják, és én is ezt vallom, hogy 28-as jó minőségű főzsinórral és egy jó feeder bottal bármekkora hal kifogható(persze nem ezzel megyek harcsázni). Ha akadós a terep, stb, akkor oda nem feeder kell.
2012. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gomzoli ***** válasza:

Magam részéről még az ultraheavy (200gr dobósúly) botomra sem tennék 30-nál vastagabb zsinórt, ha egyáltalán monofilban gondolkoznék. 12-es, max. 15-ös fonottat használok rá, a dobni kívánt nagy súlyok miatt, és hogy a kapások pontosan láthatóak legyenek nagy távolságból is (nem nyúlik-rugózik, mint a monofil).

Ennél könnyebb, heavy-(-150gr), vagy medium(-80gr) dobósúlyú feederbotjaimra a 25-ös, illetve a 20-as monofilt használom.

2012. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a heavy botomon is egy 22-es monofil van, tökéletesen elég.
2012. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én akadós terepen horgászok, de elég a 20-as monofil.
2012. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Haass Norbert ***** válasza:
Nem érdemes. Az apró és sűrűn elhelyezkedő gyűrűk között a vastag, nehezebb damil elég komoly súrlódásnak van kitéve. Ez nehezíteni fogja a dobást. Valóban nem a halak csörlőzésére van kitalálva. Egy heavy feederre elég a 025-ös mono, vagy 015-ös fonott. Én akadós terepen horgászom, célzottan amurra, ha feederrel nyomom, akkor 0,15-ös fonottat használok, azelőtt 0,30-as mono-t, de azt már vastagnak éreztem, másrészt időnként kevésnek bizonyult.
2012. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
35 az nagyon nagy a feeder finomszerelékes horgászat szerintem max 20-22 jöhet szóba
2012. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kellemes ünnepeket!
2012. dec. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!