Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Igaz hogy lágy szerelékel...

Igaz hogy lágy szerelékel (feeder botal) 20as zsinoral nagyobb és több halat lehet fogni folyókon pl Sajón mint egy átlagos 2részes bottal 35ös zsinoral?

Figyelt kérdés
Kiszoktunk járni a Sajóra feederezni általában mindig jön 1-2 ponty de az én szerelékemre alig van kapás ! és ugyan oda dobálunk

#horgászat #feeder #Sajó #lágyszerelék
2012. okt. 30. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A zsinór vastagsága döntő szokott lenni, de a végszereléketek is ugyanaz? Előkehossz is egyezik?

Özön befolyásoló tényező van.

2012. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

ugyanaza a szerelék csak a zsinor és a

bot nem ! szerintetek megéri venni egy feeder felszerelést ?? mert nekem csak 30as a legvékonyab zsinorom és 50gos a legisebb botom dobosulya

2012. okt. 30. 15:05
 3/20 anonim ***** válasza:

Attól használhatsz te vékonyabb zsinórt, mert nem feeder botod van, ez nem törvényszerű.

Egy nagyon lágy 2.5 librás bojlis boton is simán 25ös főzsinór van, persze megfelelő fárasztási technika kell hozzá.

2012. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül feedert mindig megéri venni, én is csak feederezek ill rablózok, ritkán harcsa, de a feeder a fő profil tavon, folyón egyaránt.
2012. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Farkas Milán ***** válasza:

Nem a felszerelésen múlik, hanem a horgászon!!!

Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy a társad azért fog több és nagyobb halat, mert feederbottal horgászik?? Hidd el, a halak nem azt nézik hogy milyen típusú, minőségű és árú horgászbotod van!

Itt egy kisarkított példa:

Két ponty beszélget. Azt mondja az egyik:

- Figyu már!! Te melyik csalit fogod bekapni? A jobb a bal oldalit? Mindkét horgon ugyanaz a csali, de én mégse tudok dönteni!

Erre azt mondja a másik:

- Te! Ne legyél már ilyen s.gghülye! Egyértelmű, hogy a bal oldali horgot kell bakapni, hisz az a horog van feederbotra kötve. A másik bot csak egy rakat sz.r!


Mindenki tudja, hogy nagyon kicsi annak az esélye, hogy ez megtörténjen. Teljesen mindegy, hogy milyen bottal horgászol!! Vagy azt hiszed, hogy több halat fogsz majd egy feederbottal. Vásárolj csak nyugodtan egy méregdrága feederbotot, de megsúgom hogy nem fogsz több halat fogni! Ergo: nagy pofára esés lesz!

Több tucatnyi feltétele van annak, hogy sikeres horgászatot vigyél véghez. Ebbe a több tucat feltételbe csak a bot nem tartozik bele. De benne van a zsinórvastagság, végszerelék, csali, etetőanyag ízesítése és beltartalma, mederalakulatok kiismerése...stb.

Viszont az valóban megtörténhet, hogy a vastagabb zsinór zavarhatja a halakat!

2012. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ezt értem a feeder felszerelést értek 20as zsinor lágy bot és minden apro kapást jelez már előfordult velünk olyan hogy lementünk pontyozni de csak keszegek jöttek a lágybotnak a spicét alig mozgaták fogtunk vagy 2db 50dkg at és egyszer csak volt egy gyenge kis halvány kapás és akasztás után nagy meglepődés amikor egy 4 kg ponty vette fel a csalit egy normál 2részes botal a kapást megse éreztem volna
2012. okt. 30. 21:54
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem jó kapásjelző módszert alkalmazol.

Én simán pontyoztam 40-es nyeletős orsóval, 18as főzsinórral, 16-os előkével, és egy 3 méteres 100 éves DAM pontyozó bottal. 1.5-es-2-es pontyokra vadásztam a Tiszán, tudtam, hol vannak akadók, hol van visszaforgó, simán észrevettem minden kapást, a kis keszegét is, bár az tény, hogy egy feeder ilyen körülmények között szebben jelez és nagyon jó dolog feederezni, de attól valóban nem fogja több hal felvenni a csalit, mert feederrel horgászol. Sógorom apja 15 éves DAM botokkal horgászik és nincs olyan, hogy nem fog halat.

2012. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Farkas Milán ***** válasza:
NOrmál bottal is lehet érzékelni a legfinomabb kapásokat is!! Minden a kapásjelző beállításától függ!
2012. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Húú hát a Sajón a halak nagyon okosak sajnos :/ xD ( saját tapasztalat) Én is hallottam már azt hogy nagyon vékony damillal és kicsi horoggal kell ott horgászni. Amugy melyik részre jársz? :D
2012. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sajószentpéter és edelény között és igen elég okosak :S :)
2012. nov. 1. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!