Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A hajszálelőkére csalizott...

@rny kérdése:

A hajszálelőkére csalizott kukoricára vagy a sima horogra csalizott kukoricára várható több kapás?

Figyelt kérdés
Melyik módszer a hatásosabb szerintetek? Eddig még soha nem halásztam úgy kukoricával hogy hajszálelőkére húztam, ezért most meg szeretném tudni.
2013. szept. 12. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb halakra érdemesebb inkább a hajszálelőkés módszert használni. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. /pontyok, amurok esetén/

De néha nem mindegy az, hogy milyen messze van a csali a horogtól, esetleg érdemes kipróbálni kikönnyíteni a csalit valamivel /magyarul lebegtetni annyira, hogy a horog még ne nagyon emelkedjen a csalival/. Próbáld ki. Az a legbiztosabb, ha te próbálod ki azon a vízen ahol szeretnéd.

2013. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:
Ha puha kukoricát szeretnél használni olyan vizen, ahol sok keszeg és törpe van, akkor jobb, ha a horogra húzod. Kemény, a kisebb halak számára érdektelen kukoricához viszont jobb a fűzött. Hatékonyabb a horog akadása.
2013. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Hány szem kukoricát érdemes húzni a hajszálelőkére?

2013. szept. 13. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a horog méretétől is függ. Nálam ami bevált: 4-es, 6-os horoghoz a 2-3 szem kemény kukorica. 8-as, 10-es horoghoz 1 szem kemény kukorica.
2013. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!