Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lenne 1 kérdésem! Gyulai...

Lenne 1 kérdésem! Gyulai élővízcsatornára kiváltani a horgász engedélyt mennyibe kerül? 12 éves vagyok!

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 21:11
 1/4 doboszoli ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, de korodnál fogva gyermek engedéllyel horgászhatsz, (14 éve korodig) felnőtt felügyelete mellett.

Egy úszós készséget használhatsz egy horoggal, nemes (méretkorlátozott) halat nem tarthatsz meg.

Ennek az ára egyesületfüggő, de általában ÉVI 1500-3000 forint. A normálisabb egyesületek egymás gyerekjegyét elfogadják, napijegy nélkül.(neveljük ki a jövő horgászait!!!)

Sok élményt Neked!

2013. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doboszoli ***** válasza:

Még egy kis dicsekvés az "öreg sporiknak":

Jómagam a nyáron három teljesen "nyers", hasonló korú kölket neveltem ígéretes HORGÁSSZÁ.

Nulláról kezdték, őszre önállóan szerelnek, spiccbottal horgásznak, rend van a fejekben a zsákmányt illetően, profin szákolnak, stb.

Tavasszal folytatjuk...

2013. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!! Sokat segített!! Ma délután kiváltottam és csak 600 ft volt de igaz csak úszós készség mellett és nemes halat nem lehet elvinni stb.
2013. okt. 30. 17:55
 4/4 doboszoli ***** válasza:

Nagyon szívesen tettem.

Fiatal Barátom!

Örülj az új engedélyednek, tanulgass, horgászgass, ha van lehetőséged, gyakorlottabb spori irányításával. Sok kudarctól meg tud kímélni, hidd el nekem.

Mihamarabb tapasztald meg a zsákmányszerzés örömét, (ami egyidős az emberiséggel), de a horgászat során ne CSAK ez vezéreljen, mert akkor a peca nem pihenés, hanem fárasztó tevékenység. Örülj a vízparton a csendnek, a békák trécselésének, a szúnyog zümmögésének is. Ne keserdj el, ha időnként (eleinte gyakrabban) "betlizel" vagyis nem fogsz semmit. Gondolkodj el, mit csináltál rosszul, hiszen a halnak előbb-utóbb ennie KELL!

Szóval még egyszer, sok sikeres pecát, kitartást Neked!!!

2013. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!