Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen könnyen törnek a...

Milyen könnyen törnek a horgászbotok?

Figyelt kérdés
A zsinórom 4.5 kilóig terhelhető de félek,nem hiszem hogy a horgász botom bírná. Van egy no name 1.90-es horgász botom,és most akarok venni egy random márkájú (lehet ez is no name) 3 részes match botot. Nagyon alacsony ár kategóriát választottam, ugyan is nem engedhetek meg magamnak akár egy 5 000 ft-os horgász botot se, ez a bot 2100 ft-nak meg felelő angol fontba kerül,használtan ( azért használtan mert úgy gondolom hogy ha van egy új és egy használt bot ugyan annyiért, az új botnak az újságáért is fizetsz,a használtnak meg pont a használtság veszi le az árát, persze azért ,meg nézem majd még jobban,nehogy ilyen celluxos meg oldást találjak rajta.Egyébként nem embertől hanem használt boltból veszem meg). Majd ha tudok csinálok képeket. Így látatlanba mit mondnátok? Ki bírna...10 kg-ét?

2013. nov. 10. 14:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy inkább vegyek egy ilyesmi botot eBayről? : [link]


[link]

2013. nov. 10. 14:52
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Hozzá egy ilyen

2013. nov. 10. 16:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A botot nem egyszerű eltörni.

Egy 4.5 szakítószilárdságú damillal jó bottal egy 10kg-s ponty is kivehető akár.

A bot elsősorban dobásnál terhelődik nagyon, matchezésnél még ez sem annyira jelentős.

Mit jelent az, hogy 10 kg-t kibírna e? Egy 10 kg-s hal eltörné e a botot? Nagy valószínűséggel nem, de az olcsó botoknál nem túl magas a minőségbiztosítás.

2013. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod hogy akár egy 100 forintosba vett bottal is ki lehet húzni egy 10 kg-és pontyot. Mert én tudok olyan botot xDDDDD Apám onnan vett. Mondjuk ez szerintem nem olyan ,használt,szóval árától szerintem minőségben jobb.
2013. nov. 10. 22:48
 5/7 gomzoli ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy 3 részes matchbotot szeretnél venni, kikerested magadnak a létező leggagyibb teleszkópos botokat.

Én nem értem, hogy mire jó az, egy darab napijegy árának megfelelő értékű botot venni! A minősége teljesen bizonyosan a lehető legalacsonyabb színvonalat képviseli. Természetesen lehet evvel is horgászni egy darabig, de se megbízhatóságot, se jó működést nem lehet ezektől a botoktól elvárni.

Ha tényleg nem telik többre, akkor valóban jobb, ha inkább a bolhapiacokon nézel körül, és keresel olyan botokat, amik újonnan pl. 30 Fontba kerültek, de pár éves használat után 10-ért eladják. Még mindig jobb, mint a belinkelt sz@rok.

2013. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkabb meg veszem azt a asznaltat. Hozza meg vegul is van egy orsom,de masik orszagba,de mondjuk szerintem kezi poggyaszba is siman at lehet hozni. Az orso se jo amugy amit linkeltem? Itt az orsok nagyon dragak.
2013. nov. 11. 16:36
 7/7 gomzoli ***** válasza:

Szia!


HÁÁT, mit mondjak, nem egész 5 Fontért (3 doboz tojás ára...) nem várhatsz csodát! Nagyon olcsó hús, nagyon híg lével.

Látatlanban lefogadom, hogy a fékje egyenetlen, a mechanikus részek (fogaskerekek, tengely, csapágyak) a létező legolcsóbb biliacélból készültek, már ha egyáltalán tartalmaz vasat...

Egy jó orsó nem olcsó. 20-30 Font-tól lehet elkezdeni minőségről beszélni. És az orsó minősége még a boténál is fontosabb.

Én nem Fontért, hanem Euro-ért vásárolom a cuccaimat, de sem bot sem orsó esetében nem vennék soha többé olyat, ami 30-nál olcsóbb, mert ezt a hibát régebben én is elkövettem, azóta a teljes készletemet kicseréltem normális cuccokra. Örömöt akarok lelni a felszerelésemben, és nem kompromisszumokat kötni, bosszankodni.

Márpedig a gagyikkal csak bosszúságod lesz!

Orsóból is jobb egy szép állapotú használt, márkásabb, minőségibb darabot keresni, mint azt az olcsó vacakot megvenni.

Csak abba gondolj bele:

5 Font az ára. Ebben benne van a gyártás során felhasznált anyagok ára, a gyártó, a nagy- a kiskereskedő haszna, az összes adó stb. Miből kellett hogy készüljön, hogy mindez 5 Fontba beleférjen? Ezt maximum egyszeri használatra venném meg a 8 éves fiamnak, hogy a nyaralás alatt kishalazzon vele, és hazaút előtt a kukába dobjam!

Olyan holmikat akarsz, amiben évekig örömödet leled, nem? Akkor nem egy doboz cigi áráért kéne orsót-botot beszerezni...

2013. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!