Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit tudnátok mesélni az úszásról?

Mit tudnátok mesélni az úszásról?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és eddigi életemben mindig csak a számítógép előtt ültem. Nem tudok mihez kezdeni magammal. Egy hobbim van az a gitározás és jól is megy. De kéne valami sport ami azért segít, hogy jobban érezzem magam a bőrömben. Próbálkoztam a futással, imádtam azt az érzést mikor futás után euforikus érzésem volt, viszont a többi részét utáltam, nem tetszett. Egy dolog van amit szeretek, úszni. Arra gondoltam el fogok járni úszni rendszeresen. Mit tudnátok ajánlani? Mit tudtok az úszásról mesélni? 59 kilós vagyok és 178 cm magas. Elég vékony. Milyen változásokat okoz a testemen hosszútávon ha mondjuk hetente 2x-3x eljárok?

2014. jan. 14. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl sok változást ne várj heti kétszeri vagy háromszori úszástól.

Az úszás (ha nem versenyszerűen csinálja valaki, napi két megerőltető edzéssel) inkább csak karbantartja az izomzatot, meg javítja kicsit az állóképességedet.

Mikor én lejártam voltak ott olyanok, akik már vagy tíz éve minden reggel lejárnak úszni mégis dagadtak vagy pont hogy csontsoványak és egy deka izom sincs rajtuk.


Mondjuk ha heti háromszor keményen nyomod, akkor egy kicsit izmosodhatsz, ami rád is fér ha még hatvan kiló sem vagy!

Eszel rendesen amúgy?

2014. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat eszek. :)
2014. jan. 14. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiú, vagy pedig lány vagy?

Nem tudom, fogyni, vagy erősödni szeretnél.


Az úszás az egyik legjobb sport, minden izmot megmozgat. Külön jó érzés, szerintem a vízben lenn, ez kellemes közeg. Lehet lebegni rajta, víz alatt úszni, olyan, mintha lebegnél, érdekes érzés.

Még strandon is jól lehet szórakozni, pl. dobálni egymást, birkózni a vízben, hülyéskedni, amitől szinten jól le tud fáradni az ember, és ez tényleg fogyaszthat.

2014. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szinte ugyan ilyen méreteim voltak mint neked amikor nulláról elkezdtem úszni. Már egy éve úszom és jelenleg 69 kg vagyok, de olyan 72 körül általánosan csak betegség miatt lefogytam. Magasság az olyan 182 cm


Persze ez nem csak az úszástól jött össze, egészítsd ki más edzéssel is mint pl súlyzó és/vagy fegyencedzés (én mind a hármat egyszerre csinálom) Egyél rendszeresen és minél többet, lassan de meg fog indulni a hízás.


Bár még így is soványnak mondanám magam de hidd el megéri :)

2014. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz az, hogy az úszás csak akkor változtat, ha versenyszerűen csinálod!


Én hasonlóan voltam, mint te, nem sportoltam semmit. Most viszont már fél éve elkezdtem úszni. Ez átlag heti 2-3 alkalom, egyszerre egy óra úszás. (Pihenő nélküli mellúszás.)


A fél év alatt sokat erősödtem, javult az állóképességem, a közérzetem... Formásodtam (nő vagyok, nem tetszettek az arányaim - körte alkat átka...), feszesedtem.


A combom, karom látványosan erősödött, izmosodott (a comb emellett vékonyodott is, kb. 2 centit). A hátam egyenesedett.


Egész egyszerűen jobban érzem magam, imádom.


Szerintem mindenképpen megéri kipróbálnod!

2014. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!