Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki el tudja mesélni, hogy...

Valaki el tudja mesélni, hogy mi egy túravezető dolga?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek túrázni és találtam egy hirdetést egy túravezető tanfolyamról. Ezt alapvetően úgy képzeltem el, hogy ha ezt a tanfolyamot elvégzem, akkor tudok ezzel melózni: csoportokat vezetni túrákon. A tanfolyam leírásában a következő mondatot találtam: "A bizonyítvány munkavállalásra nem jogosít!" Most akkor így lényegében mire is jó ez a tanfolyam akkor?
2011. okt. 27. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmire nem jó, sima pénzlehúzás az egész. Ahhoz, hogy túrákat vezess, nem kell semmiféle tanfolyam. Megszervezed a túrát, és annyi. Nagy keresetre ne számíts, mert a kirándulások nagy része ingyenes program. Keresni akkor tudsz vele, ha valami speciális programot is tartalmaz (pl. sziklamászás, rafting stb.), de azokhoz meg azt a tanfolyamot kell elvégezned. Önmagában ilyen, hogy túravezető, csak utazási irodáknál van, de azt meg az idegenvezetők csinálják.
2011. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem van "Túravezetői bizonyítványom" gyakorlatilag semmire se jó. elmondhatod, hogy "ha akarnál tudnál túrát vezetni" ezenkívűl megtanítanak néhány ócska trükkre h életben maradj ha netalán eltévednél a Nagy Magyar Erdőkben... igazából felesleges pénzkidobás egy ilyen "bizonyítvány"
2011. okt. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
túr és vezet
2011. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
vezeti a túrát
2011. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En voltam egyszer par baratommal egy ilyesmi ingyenes kirandulason, ahol volt turavezeto is. A Pesti Estben hirdettek allandoan, talan meg most is.

A megbeszelt talalkozasi pontnal vart a gyulekezo embereket, majd vezette a csoportot a megfelelo utvonalon. Mert nyilvan akad sok elagazas, osveny egy erdoben, o meg egyenesen a cel fele iranyitott minket, nehany szep kilatast biztosito helyszint is erintve. Az o vezenyletevel tartottunk pihenot, de amugy semmi felelossege nem volt peldaul a csoportert, voltak olyanok is, akik leszakadtak utkozben, ugy dontottek, hogy megsem a tobbiekkel jonnek, hanem masfele inkabb.

Visegradon kottottunk ki a bobpalyanal, itt mar teljesen feloszlott a tarsasag. Voltak akik elindultak bobozni, masok hazamentek vonattal, vagy epp busszal, megint masok meg szetneztek a bobpalya melletti kirakodovasarban, bufesoron, soroztek, ilyesmi.

2014. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!