Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudtok ajánlani olyan csalit,...

Tudtok ajánlani olyan csalit, amit csak az amur eszik meg, a ponty csak ritkább esetben?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A több napja áztatott, és iszonyat gusztustalanul büdös kukorica. Nekem arra kivétel nélkül amúrok szoktak jönni. Pontynak érzékenyebb az orra.
2014. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg borsó, nád hajtás...
2014. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Haass Norbert ***** válasza:
100%
Üdv! Egyértelműen a nád, gyékény, sás levele, friss hajtásai. A büdös kukoricára nekem ugyanúgy bejön a ponty mindig, még akkor is ha 2-3 hónapig áztatom, búzával keverve, 2 doboz kefirrel a tetején... azt azért el tudod képzelni, hogy milyen, amikor felnyitod a vödör tetejét!? Én fogtam már nádlevéllel amurt, többször is, de csak nádasok közvetlen közelében, semmi más csalogatóanyagot nem használtam.
2014. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Büdös kukorica, nád, borsó jó csalik amúrra, de nem ismerek olyan horogcsalit, amire ne jönne meg a ponty is, tehát nem tudod 100%-ban leszelektálni a pontyot. Viszont az etetőanyaggal jobban fel tudod hívni az amúrok figyelmét, ha keversz bele lucernát, kakukkfüvet. Nekem bevált az, hogy otthon a friss kakukkfüvet apróra vágom, nagyon kevés vízben felfőzöm, és ezt a "levest" leviszem a horgászathoz s az etetőanyagot ezzel a "kakukkfű levessel" keverem be. De a pontyot nem tudom kizárni, az is jön, meg a keszegféle is. Horogra általában saját készítésű, házipálinkás kukorica megy.
2014. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Büdös kukoricára ugyan úgy megy a ponty, direkt olyannal szoktam etetni nyáron.
2014. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nimród Csaba válasza:
100%
Büdöskukoricát ugyanúgy felveszi nekem a ponty és kárász is. Ami nagyon szelektált az a felfűzött friss lucerna! Zalacsányban nagyon bevált, csak amúr jött és azok is viszonylag gyorsan. Kifejezetten amúros pelletekkel a tapasztalatom az volt, hogy nagyon elmaradtak a kapások. Ha jött akkor amúr jött rá, de mondjuk amennyit ott vártam addig büdös kukoricával bejön mondjuk 1 ponty 2 kárász meg 1-2 amúr is.
2014. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!