Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni az orsón a zsinórt?

Figyelt kérdés
Bojlizok, általában áprilistól szeptemberig. A főzsinórt milyen gyakran kéne lecserélnem? Voltam akadós terepen is, ahol azért kapott rendesen, főleg amikor nádtorzsákat szedtem ki vele... Tavaly szezon elején tettem fel, 0.35 carp expert, lecseréljem idén, első peca előtt? Elhasználódhatott?

2014. jan. 29. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Monofil esetében átlagos használatnál 1,5-3 év egy-egy szavatossági idő.

Én bojlizáshoz fonottat használnék,és a jelenlegiből picikét leszednék,és alátétzsinórnak használnám...

2014. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy milyen zsinórt használok, a kérdés nem erre irányult. Nem fogok fonottat feltenni (nem dobóelőkének) mert nem fair, és állatkínzás.
2014. jan. 29. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt szokták modnani, hogy évente; bár ezt én sem szoktam betartani. 3-4 éves zsinór van fenn, de nem volt eddig vele semmi gondom. Ha neked gondod van vele, megnyúlt, könnyen szakad vagy ha már túl sok leszakadt akkor érdemes lecserélni.
2014. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tartósat keresel,akkor a haldorádónak van 1 zsinórja amin az első 10méter vastagabb ,és dobóelőkeszerepet tölt be...

(mono)

2014. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem fogok fonottat feltenni (nem dobóelőkének) mert nem fair, és állatkínzás."

Már bocsi, de ha ez állatkínzás, akkor a hal szájába szakított horog húsz méter zsinórral teljesen humánus? Mert ez a monónál sokkal sűrűbben előfordul!

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, digitális halmérleggel leellenőrzöm a szakítóját a zsinórnak és ez alapján döntöm el, mikor érett meg a cserére.

2014. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én csak finomszerelékkel horgászok, feeder match. minden szezon kezdéskor év elején zsinórt cserélek. ne ezen múljon már. jártam már pórul.
2014. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Évente, és ne carp expertet használj, mert szar. Ugyan abban az árkategoriaban a Nevis sokkal jobb
2018. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!