Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Fehérhalakra szeretnék etetőan...

Fehérhalakra szeretnék etetőanyagot készíteni. Mit ajánlotok? HÁZILAG!

Figyelt kérdés
Kárász, keszeg kaja hátilag. Pontyra nem számítok, inkább nagyobb keszegekre, de ha pontyos etetőt írtok az is jöhet.

#Etetőanyag házilag kárászra #keszegre.
2014. márc. 12. 08:12
 1/3 gelazso ***** válasza:
paprikás kenyér nekem a körösökön bejött
2014. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Házilag nem túl érdemes,hiszen még az olcsó etetőkben is annyi féle termény és egyéb van amit házilag nem fogsz beletenni az életben,sőt nem hiszem hogy bárkit is anyagilag tönkretesz 1 csomag etető...


itt van pár etető:


olcsó,költséghatékony etető:

[link] - TIMÁR MIX Dévér mix 3 kg 990ft/3kg <---- 1kg 330ft.


a legjobb etető (dévérkeszegre,magyarul fehérhalakra)amit 26 év horgászat alatt kipróbáltam: [link] - HALDORÁDÓ Gold Feeder - TOP1 Bream - 990ft/1kg első alkalommal 4db 2kiló feletti dévér és közel tucatnyi 1,5 kiló körüli kárász!


Házilag etető anyagot viszont lehet készíteni olcsón ,pl: takarmánykukoricát vesz az ember (kb .70ft/kg) megdarálja,vesz mellé fa pelletet (takarmány bolt,vagy tüzelő pellet ,vagy kisállat boltban kapható) ez kb 30-40ft /kg ezt is megdarálja,a kettőt keveri stb...

Én az etetőanyagokat szoktam "tuningolni",hogy a száraz kenyeret megdarálom és hozzáadom,vagy szoktam a fent említett módszerrel adalékot hozzáadni,pl: takarmány kukorica,lucerna és egyebeket szoktam venni(30-70ft/kg),megdarálom és hozzáadom,ugyanígy szoktam venni kisállat boltban fa pelletet(alomnak használják mert felszívja,viszont olajos!) ezt is megdarálom és üdv...



Én vennék a helyedben 1 haldorado top1 bream etetőt,hidd el megéri az árát ,sőt ami nekem extrém hatékony horogcsali volt még mellette:kukorica szemeket kifőzök (kb fél liter vízbe teszek ) 2-3 csomag bolero tutti frutti porban, 3-4 pici üvegcsébe beletöltöm és ráöntöm ;)

2014. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Pont azért tettem fel a kérdést, mert próbálom összehasonlítani a boltit és a házit.

A haldorádó több terméke is bevált nekem, bár ellenpéldát is találtam sajna.

2014. márc. 12. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!