Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan jövök ki olcsóbban? Ha...

Hogyan jövök ki olcsóbban? Ha veszek kész etetőanyagot, vagy ha itthon csinálok tejből, darált kekszből, vaníliás cukorból+ csontiból?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre köszönöm.

2014. márc. 18. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy rendszeresen jársz pecázni vagy csak évente kétszer. Az utóbbi esetben szerintem jobban megéri egy-két csomag minőségi etetőt venni, de ha rendszeresen jársz akkor szinte fele annyi pénzből össze tudsz dobni otthon is egy ütős etetőanyagat.(Bátran ajánlom a búza és a kukorica dara keverékét, amihez ha teszel egy kis rum vagy vanilia aromát szerintem ugyan ott vagy mint ha pár ezerrel drágábban vennél boltit.)
2014. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Farkas Milán ***** válasza:
96%

Az előző válaszadó azt írja, hogy ha otthon dobod össze az etetőanyagot, akkor pár ezerrel olcsóbban jössz ki, mintha boltban vennéd az etetőanyagot vagy bojlit.

Ettől a sráctól kérdezem, hogy vajon tudja miről beszél???


lehet otthon etetőanyagot csinálni, ez tény. Annak idején én is csináltam kukoricadarából, különböző konyhai aromákból. Kötőanyagnak tojást vagy valamilyen olcsó etetőanyag ragasztót használtam. Raktam bele csemegekukoricát, aprómagokat. Sikeres is voltam vele. Viszont ha valóban jó kaját akarsz összeállítani, ha mindent beleraksz és semmit sem hagysz ki, akkor szerintem egyáltalán nem jössz ki olcsóbban!! Gondolj bele. Etetőanyagokat már lehet kapni 300-400 fotinért . Bátran ajánlom a maros mix etetőanyagokat. Különösen a series ECO etetőanyag családját. Lehet venni 3 kilós kiszerelést, amivel több száz forintot spórolsz valamint van 8 és 15 kilós kiszerelése is, amivel már tényleg ezres nagyságtételeket spórolsz meg. Ezt az etetőanyagot nagyon szívesen használom annak ellenére, hogy általában 2-3 szer drágább keverékeket szoktam használni. Ez az etetőanyag veri a nála 150-200 ft-tal drágább termékeket. De tudnám ajánlani a tímár mix, lantos mix, és néhány carp zoom etetőanyagot is.

Ezek a termékek ( gyári, bolti)olyan magokat, adalékanyagokat illetve sütödei melléktermékek darálékát tartalmazza, aminek szerintem minimum olyan 50-60 százalékához nem tudsz hozzájutni. Vagy ha hozzá is jutsz, akkor sokkal drágábban. ergo a házi etetőanyagod drágább lesz. És ami még fontosabb. a gyári etetőanyagok receptjei már kifinumultak és teszteltek .tehát te már olyan terméket kapsz a kezedbe, aminek az összetétele a legeslegjobb, amit csak ki tudtak hozni ilyen áron. a házi etetőanyagoknál megvan az az esélye, hogy nem tudsz összeállítani igazán fogós kaját. PErsze egy kis csatornai keszeg, kárász horgászatra elég a kukoricadara is, de úgy gondolom, hogy egy intenzíven horgászott vagy már túlhorgászott vízen muszáj a minőséget használni, mert a kotyvalékokkal sokszor felkophat az állunk. otthon is lehet jó etetőanyagokat összeállítani, de azok nem lesznek olcsóbbak, mint a bolti kaják.

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy ne kísérletezz otthon. Én is szívesen próbálkozok és van is olyan receptem, ami működik is. csak gondold át amit írtam és próbáld felmérni a horgászatok előtt, hogy az adott tó halállományához viszonyítva mi lenne a legjobb választás!

2014. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok, kedves második,igen tudom mit beszélek. Az igaz egy kicsit eltúloztam, hogy pár ezerrel olcsóbban jön ki. Azt viszont nem akarom elhinni, hogy a 300 ft-os etetöanyag jobb lenne mint a házi. Azt meg ne mondd, hogy " a kukoricadara csak keszegezésre jó meg ilyenekre" ( ha úgy van elkészítve mint ahogy a regényed elején írtad, akkor veri a bolti 300 ft-os sz.rokat. Szerintem, ha rendszeresen jársz HOBBIból megéri házilag csinálni. Nyílván nem lesz olyan jó mint az 5000+-os bolti etető,de ha sokszor jársz akkor jobban megéri a házi ( ami igaz nem csinál olyan nagy "füstfelhőt" a vízben, de akkor is olcsóbban kijön.) Lehet rosszúl látom, még fiatal vagyok, de nekem ez a véleményem.
2014. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Még utólag annyit, kedves kérdező, ha jó a kapás akkor mindegy, hogy házival vagy timár és társai mixekkel pecázol.Ha meg nem megy akkor dobálhatod vödör számra a kedves második válaszoló mixeit akkor se lesz jobb. Szívből örülök, hogy ő akár 2-szer sőt 3-szor olyan drágát is megengedhet magának, amire nagyon büszke lehet,de sajnos vannak akik nem engedhetik meg maguknak. Meg attól nem lesz senki se jobb horgász, hogy drága etetőkkel pecázik, csak megkönnyíti a dolgát.
2014. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon egyszerű... Számold ki mennyibe kerül a tej, darált keksz, vaníliás cukor+ csonti. Ha megvan akkro add össze őket... Ha ez is megvan akkor nézd meg boltban egy etetőanyag árát és viszonyíts hozzá... Ami engem illet nem kotyvasztanék semmit, készen megvenni egyszerűbb és gyorsabb, és szerintem olcsóbb is.
2014. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
És még annyit hogy van olcsóbb és drágább etetőanyag is szóval mihez képest olcsóbb ez itt a kérdés... :)
2014. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Frontosa ***** válasza:
100%

Az etetőanyag az egyik legolcsóbb dolog a horgászatban, ha erre sincs pénzed akkor honnan lenne pl.napijegyre.

Szerintem még ha olcsóbb is a házi mondjuk 100Ft-al, nem éri meg betlizni ennyiért, ha már ott vannak készen a boltik.

Üdv,

2014. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt alapanyagok árai a következők:

Darált keksz kb 700 ft-tól / kg

Vaníliás cukor kb 2500 ft-tól / kg

Zsemlemorzsa kb 450 ft-tól / kg

Csonti kb 1500 ft-tól /kg

Búzadara kb 200 ft /kg

Kukoricadara kb 350 ft/ kg


Ha ezekből valamilyen arányban elkezdesz kevergetni valamit, akkor sem oldod meg 500 ft/kg alatt, annyiért meg már kapsz rendes etetőanyagot is. Akkor kijössz olcsóbban, ha magadnak darálsz száraz kenyeret, és ez a fő alkotóelem, én is használom néha.

2014. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Farkas Milán ***** válasza:

"....ha jó a kapás akkor mindegy, hogy házival vagy timár és társai mixekkel pecázol.Ha meg nem megy akkor dobálhatod vödör számra a kedves második válaszoló mixeit akkor se lesz jobb...."


Ezt nem jól látod. Abban az esetben, ha lenne némi tapasztalatod mondjuk valamilyen túlhorgászott vagy nehezebb vízen, akkor tudnád, hogy egyáltalán nem mindegy a minőség. Sőt, ezt meghatározza az adott víz táplálékfaunája és az időjárás is nagyban meghatározza a dolgokat.... vannak időszakok, amikor bármivel meg tudod fogni a halat, de vannak olyan időszakok is, amikor nem táplálkoznak olyan nagy intenzitással. Ebben az esetben csak a legeslegjobb minőségű és beltartalmú kajákkal tudsz kapást kicsikarni. Olyan nincs, hogy nem megy a hal. Nincs olyan, hogy most nem eszik, mert ha nem enne, akkor éhen halna. Ez a baj kedves 4-es válaszoló: amikor nem fogsz halat, akkor ráfogod arra, hogy nem eszik. Holott ha más etetőanyaggal, csalival, más végszerelékkel horgásznál akkor lehet, hogy szar.sig fognád magad. Ezért viszek magammal mindig minimum 3 fajta etetőanyagot, mert az egyik biztos adni fogja a halat. ugyanez volt a keddi horgászatomon is .Az egyik botomon végig egy fekete hideg vízi kaját használtam, míg a másikon egy lila szilvás kaját. A végszerelék és a csali is teljesen megegyezett, a két szerelék 2-3 méterre volt dobva egymástól. Mégis csak a szilvásra volt kapás, de arra 15-30 percenként. A másik hallgatott .Amikor a másik etetőkosárba is a jobb minőségű szilvás kaját raktam, akkor 30 percen belül azt is elhúzta egy ponty. ha végig a fekete etetőanyaggal pecázom, akkor kapás nélkül megúszom a napot és jöhetett volna a te kedvelt kifogásod: "nem evett a hal". csak az a baj, hogy ezzel a mondattal saját magatokat csapjátok be.


"Szívből örülök, hogy ő akár 2-szer sőt 3-szor olyan drágát is megengedhet magának, amire nagyon büszke lehet,de sajnos vannak akik nem engedhetik meg maguknak"


ha ismernél, akkor tudnád, hogy anyagilag egyáltalán nem vagyok jó helyzetben, ezt már sok válaszomban leírtam. Minden egyes éjszaka dolgozom azért, hogy ki tudjam fizetni az albérletemet és hogy egyetemre tudjak járni. és sokszor túlórázok azért, hogy legyen pénzem a pecára is. nagyon keveset jutok ki a partra, ezért mindent megteszek azért, hogy a lehető legsikeresebb legyek. És ha ehhez az kell, hogy drágább etetőanyagot vegyek, akkor megteszem. Nem tudom ,hogy hány éves tapasztalat van mögötted. Mögöttem kb. 14-15 év. és ez idő alatt sokszor ültem végig napokat kapás nélkül. Rájöttem arra, hogy lehet, hogy egy etetőanyag 2szer drágább, de valószínűleg sokkal több halat fogsz majd vele. És lehet, hogy még sajnálod kiadni a pénzt egy minőségibb termékre, de ha megtapasztalod annak eredményeit, onnantól kezdve nem foglalkozol majd azzal, hogy drágább, hanem szívesen adod majd ki érte a pénzt, mert tudod, hogy nem fogsz benne csalódni. ha még ezt esetleg nem tapasztaltad volna, akkor szívből kívánom, hogy éld át minél hamarabb.


"Meg attól nem lesz senki se jobb horgász, hogy drága etetőkkel pecázik, csak megkönnyíti a dolgát."


Ezek szerint ha én drágább etetőanyaggal vagyok sikeres, akkor nem vagyok jó horgász?!Magyarul én a tudatlanságomat próbálom kiegyensúlyozni a minőségi termékekkel??

Aha, tehát a jó horgászok valamint a teszthorgászok igazából a legrosszabb cuccokkal horgásznak, mert ők azzal is tudnak halat fogni...... elég furcsa gondolkodásmódod van. Attól nem leszek rosszabb horgász, mert jobb cuccokat használok. csak megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni a horgászataimból. ezt egyfajta igényességnek nevezném. ha ez számodra azt jelenti, hogy nem tudok horgászni, akkor gratulálok. Nagyon szívesen horgásznék veled egyszer. de lehet, hogy a 200 ft-os etetőanyagokkal többet fognék ,mint te az 1500 ft-os method mixekkel.

Alapból a sikeresség egyik alapvető eleme, kulcsa a jó minőségű felszerelés, csali, és etetőanyag. ha azért nem veszel jó cuccot, mert azzal könnyű halat fogni, akkor nagyon buta vagy. LEhet, hogy nagyon pofára esnél az első olyan horgászatodon, amikor drága dolgokat használsz. mert ha nem tudsz pecázni és nem ismered az adott víz tipikus vonásait és a halállomány táplálkozási szokásait, akkor tehetsz bármit, akkor sem fogsz semmit.

2014. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Farkas Milán ***** válasza:

Te egy tipikus irigy ember vagy, aki megpróbálja mások eredményeit vagy tapasztalatit leszólni csak azért, mert ő nem mutathat fel olyanokat.... gratulálok.

csak ahhoz értetek, hogy kifogásokat találjatok arra, hogy most miért nem fogtatok halat, most miért volt szar a kapás....stb. Ja és még egy valamit nagyon jól tudtok: sírni azon, hogy nem engedhetitek meg magatoknak a drágább dolgokat. illetve akik megtehetik ezt, azokat meg megpróbáljátok demotiválni.

nekem sincs pénzem. mit csinálok, hogy legyen??? : elmegyek dolgozni. Ha még mindig nincs elég pénzem, akkor hogy folytatom? : elmegyek túlórázni.

Még egy-két éve én is csak a kifogásokat kerestem, hogy miért nincs pénzem. de rájöttem, hogy csak magamat tudom kihúzni a bajból, mégpedig azzal, hogy melózok. lehet, hogy köcsögnek gondolsz, de előbb-utóbb rájössz arra, hogy igaz. Nekem is az kellett a változtatáshoz, hogy négyen-öten a fejemhez vágják ezt, illetve az kellett még, hogy kilátástalan helyzetbe kerüljek anyagi szempontból. Aki akarja a változást, az tud is változtatni.

2014. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!