Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Match bottal lehet csukázni?

Match bottal lehet csukázni?

Figyelt kérdés
Hallottam , hogy egy match bot túl lágy ahhoz, hogy a horog áttudja ütni azt a csontos pofáját. Ez így van, van van rá esély, hogy nem akad? Ha kb. 40-50% leakad azt még eltudom viselni, de ha van rá 2% ,hogy fent marad, akkor lehet inkább maradok a keszegezésnél. Leginkább úszós-élőcsalis szereléken gondolkodtam, de ha van rá lehetőség a pergetést is kipróbálnám ezzel a bottal.

2014. ápr. 28. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet vele, csak nem arra találták ki:)

Pergetni hosszú lesz és nehéz, rövid idő után tapasztalni fogod, hogy nem jó kézben tartani. A dobástávolság sem lesz valami jó műcsalikkal. Én pergettem már feederrel is, mert nem volt nálam más bot, a csukák meg ott raboltak mellettem, simán lehet vele, csak mégsem az igazi. Egy sima pontyozó bot kishalazni jobb, pergető botot is kapsz már 10 körül orsóval együtt.

2014. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, de ez csak egy ilyen nem nagy költségvetésű hobbi akar lenni, nem akarok bele ezreket ölni. Pluszba ugye engedély, meg minden ilyen xar, meg hát ami itt van csatorna nem igazán mondható egy horgász álomnak, de az tuti ,hogy vannak benne halak, és azt is tudom hogy egy méter feletti csuka is akadt már itt horogra. Egy ismerősöm tavaly ősszel pergetve fogott egy olyat.


Szóval lehet, de nem igazán komfortos...igaz?

2014. ápr. 28. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem. Csatornára pergetni kifejezetten csukára egy 2.7-es 15-40 dobósúlyú pergetőt botot vennék egy kis 30-as orsóval. 10-ből kihozod és egész nap eldobálsz vele. Nem ez lesz a legdrágább része, kell rá fonott zsinór és sok fajta műcsali. Villantók, támolygók, gumihalak, wobbleker, stb, ez a legrosszabb része az egésznek. A pergetés szépsége megtalálni, mikor mire mennek.
2014. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az itteni csatornán 3,9-es matchbotommal szoktam pergetni, 18-as monofillal. Sokkal egyszerűbb, mint valami rövidebb bottal, pont a csatorna feléig beér amikor átlagos a vízszint, csak lendítek egyet oldalra. A sok akadó miatt a rövidebb bottal bajban lennék.
2014. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez egy elég nagy csatorna, ha nem folyó(de szerintem csatorna) 1.5-2 méter mély,és meg nem mondom milyen széles. 2. Válaszoló. A meqkasztás miatt nem ,vagy esetleg más tényezők miatt abszolút nem válaszod.
2014. ápr. 29. 16:44
 6/8 A kérdező kommentje:
És sügérre? Utánna néztem, és nem is annyira kihalt és primitív az a cstorna, és egy oldal szerint a második leggyakoribb hal a sügér. Arra elég a matchbot?
2014. ápr. 29. 19:56
 7/8 gomzoli ***** válasza:
Csak nem Te vagy az az angliai kispénzű srác, aki már tavaly is feltette ugyanezt a kérdést?
2014. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2014. ápr. 30. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!