Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha 14 évesen kezdem az úszást...

Ha 14 évesen kezdem az úszást akkor lehetek még belőle profi?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 20:59
 1/9 dávid2030 válasza:

14 vagyok

sajnos nem...

a nagyon profik, már kiskoruktól edzenek...

én 8éves korom óta atlétikázok, és csak országos ezüstöm van.

nem ment még így sem a sport.. erre 4-5 éves kortól kell gyakorolni

azért az úszás jó sport. :)

2014. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy, sokat gyakorolsz,és gyors vagy akkor van esélyed, Vedd komolyan, ne add fel, akkor sikerűlhet.
2014. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az úszás az a sport, amit nem keső nagyon elkezdeni tinikorban is.
2014. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk én hülyeségnek tartom,hogy 4-5 éves kortól kell valamit 0-24-be hajtani,ha profi akarsz lenni...


Ha tehetségtelen vagy hozzá,akkor hajthatod te éjjel nappal...

Én úgy gondolom,hogy tehetség kérdése.

Mert hiába kezd el valaki valamit 4-5 éves korában,ha tehetségtelen hozzá/átlagos...

2014. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha tudsz úszni akkor sikerülhet.

Menj egy jó egyesületbe/inkább egy kisebbe

Dolgozz nagyon sokat,mert ebben a sportban CSAK így lehet eredményt elérni!

2014. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen! Szerintem ez csak részben függ tőled, egyrészt ott vagy te mint sportoló màsrészt hàtulról hogy mennyire "rugdosnak"/tàmogatnak ebben és függ az edzőtől is, hogy meglàtja e benned azt a szikràt :) De ha tényleg van tehetséged akk semmi se lehetetlen.
2014. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 guszti709 válasza:
Ha azt mondják,hogy tehetséges vagy akkor reménykedhetsz! Vannak kivételek a világ élvonalában is akik csak 12-13 évesen kezdtek!
2014. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KovA1963 válasza:

Az hogy valaki "profi" lesz-e a részben született adottság, részben szorgalom és vasakarat és küzdés.


Amit azonban lehet, hogy nem akarsz hallani azt is elmondom...

Nem biztos, hogy jó ilyen dologból profinak lenni, mert az egészséged lehet az ára.

A sport profi szinten a testnek csúcsrajáratása egy olyan dologban amire nincs tervezve - túlterhelés annak ártalmaival.

A profi pályafutást keveseknek sikerül épségben és egészségebn átvészelni.

Mert olyan szinten teljesíteni profiként hogy gazdaságila megérje profinak lenni (meg lehessen élni belőle) az már túlterhelő. Versenyen egyfolytában élen maradni - nem egészséges. A jóból is megárt a sok.

Aki mégis belevág annak ezzel számolni kell.

Az ilyen pálya olyan, hogy sokkal többen vágnak bele és közülük kevesen élnek meg belőle.

Akik megélnek belőle azokból túl sokan él(ősköd)nek, azért ők sem élnek túl jól belőle.


A sport jó, a sport egészséges, ám a jóból is megárt a sok. Akár nagyon is és többféle értelemben egészségileg és lélektanilag is.


Tehát azt tanácsolom ne erre az egy lapra tedd fel a jövődet. Maradjon a sport eszköz és ne legyen cél - a megfelelő mértékben jó eszköz egészségesnek és erősnek fejlődni/maradni.

Közben döntsd el mérd fel hogy tudnád-e érdemes olyan szinten művelni, hogy megérje az árat amit fizetned kell érte. Fontos hogy ne légy rosszul kitűzött céljaid áldozatává.


Ezenkívül vizsgáld meg magadban azt is - mi indít téged ebbe az irányba - és ami indít az érdemes-e arra, hogy tápláld és nagyra növeld magadban mint tulajdonságot vagy inkább elnyomóddá lesz.

2014. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem egészséges profi szinten az nem baj és nem érdekel, mert én ennek élek, és nem baj ha bajom lesz.


És ha nem jön össze a profi karrier, akkor lesz szakmám, mert mellette tanulok is.

2014. máj. 14. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!