Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 40 évesen milyen kung fu...

40 évesen milyen kung fu stilust érdemes tanulni van e értelme belekezdeni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 11:48
 1/5 anonim válasza:
Soha nem késő elkezdeni :) azt viszont nem tudom milyen érdemes mert nem értek hozzá :S:D
2011. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 3rdeye ***** válasza:
sosem késő! mindegy milyen stílust kezdesz el, youtube-on nézz körül, hogy melyik tetszik :) shaolin, wing tsun, déli sáska, wudang...
2011. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úú wudang :) !

pl.: a wingtsun alapjait egy nő fejlesztette ki, ennek megfelelően abszolúte nem szükséges hozzá atlétikus fizikum és hatalmas fürgeség.

a wudang belső stílus, szintén nem az emberi csúcsteljesítmény a célja, illetve aligha van szükség a teschnikák alkalmazása során nagy terhelés elviselésére.

2011. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget még nem tudom melyik irányzatot választom de belevágok!:)
2011. máj. 3. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ. Ha érdekel a kung fu, szeretnéd szabadidős sportként űzni, és esetleg valami kis önvédelmet tanulni, akkor persze, egyáltalán nem késő sőt...

De ha arra hajtasz, hogy egy kung fu nagymesterré válsz, akkor arra én sajnos nem sok esélyt látok. Max ha napi 23 órában annyit edzel a Si-fu közvetlen tanítványaként, hogy estére a nyelvedet taposod és arra sincs erőd, hogy visszatuszkold a kiontot beleidet.

Dehát ugyebár semmi sem lehetettlen...

2011. máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!