Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van e értelme, érdemes-e...

Van e értelme, érdemes-e szedni/megvenni ebben az esetben a fehérjeport?

Figyelt kérdés

Tömegnövelésen vagyok, most kezdtem el kondizni.

Tudom, hogy nagyon fontos az étrend, olvastam utána stb.


Edzés után fehérje+ dextróz shaket kell inni, a fehérjét mindenképp minimum ilyenkor, a gyors felszívódású cukrot meg csak ekkor.


Ha esetleg étrendben a szánhidrátra és fehérjére nem tudom a napi kiszámolt mennyiséget bevinni, kevesebbet annál, akkor van értelme fehérjeport venni.


A fehérjeport csak edzés után használnám ilyen esetben minimum, de szerintem csak akkor.


Vagy ilyenkor felesleges, ha nincs meg a napi g bevitel chból és fehérjéből?


Mert gondolom, a fehérje meg a ch beépül edzés után az izomba, és az edzéstől és ettől is fejlődik, tehát elvileg akkor hasznos, érdemes lenne venni. Vagy mégse így van, nem érdemes?



2013. szept. 16. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Fehérjepor mehet edzés után, reggel is, és igen, ha nincs meg a napi fehérjemennyiséged, akkor ezzel pótolhatod. De szerintem max a fele legyen tápkiegből. A többi húsból, tojásból, túróból.
2013. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tap bela ***** válasza:

Van e értelme, érdemes-e szedni/megvenni ebben az esetben a fehérjeport?


Erre a kérdésre, megint egy sor dolgot fel lehetne sorolni, miért is kell, érdemes, ajánlott, bazi-jóhogy eszemet lehetne írni.


Könyörgőm?!?!?! ha ezt írod..... "Ha esetleg étrendben a szánhidrátra és fehérjére nem tudom a napi kiszámolt mennyiséget bevinni, kevesebbet annál, akkor van értelme fehérjeport venni."


AKKOR levegő általi belégézéssel akarod a fehérjét bepumpálni a kozmikus térből?!?!


Egyáltalán mit tudsz a fehérjéről?!?! Hogyan képzeled az izomnövekedést? Edzés után eszek mondjuk tápkiegben fehérjét (????) a többi napon meg kézrátéttel fejlődsz?!?!


OKÉ a reggeli ébresztő már részemről meg van!

2013. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez jó volt Béla:)
2013. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De olyan esetben, amikor a kiegészítővel se tudom elérni a napi mennyiséget.
2013. szept. 17. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor is érdemes, mert még mindig előrébb vagy vele, ha így pl megvan az 1,5g x ttkg fehérje, mintha csak 1g x ttkg lenne. És számoljunk picit: mondjuk vagy 70kg. Akkor neked kell napi 140g fehérje. Ennek felét beviszed tápkiegből: reggel és edzés után is 35-35g. Persze ehhez neked kb 45-45 grammot kell kimérni, hogy meglegyen a fehérjetartalom, mert ugye 100g proteintápkiegben csak kb 70-80g fehérje van általában.

Marad tehát kb 70grammot kell bevinned szilárd kajából. NA azt meg nehogy már ne tudd megtenni.:) Ez kb 300g hús és még ehetsz túrót tojást is és akkor ennyi hús sem kell.

Szóval nem sok kaja az, hogy ne tudd megenni.

2013. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem.Eddig azt mondtátok,hogy étrend nélkül nem ér semmit sem a fehérjepor,most meg azt,hogy akkor fontos?Most akkor mi van?
2013. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam ,hogy nem ér semmit, azt mások írják. Szerintem mindig jobb, ha megy egy rossz étrend mellé legalább akkor egy adag fehérjepor, mintha az sem lenne.
2013. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha edzés után rögtön viszem be a fehérjét, akkor az beépül az izomba. Tehát , ha nincs meg az étrend, akkor még mindig jobb, mert beépül és nem vész el. Jól gondolom?
2013. szept. 17. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, fontos edzés után a megfelelő fehérjebevitel.
2013. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!